Boleslavské fotbalisty zaskočil rychlý gól, debakl z Teplic nenapravili

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 23. kole Synot ligy neuspěli. Na Městském stadionu Středočeši jen remizovali s Libercem 1:1. První poločas se jim nepovedl hlavně kvůli rychle inkasované brance, po změně stran nedokázali průběh utkání zvrátit.

Liberecký Slovan byl Mladé Boleslavi vyrovnaným soupeřem. Jakub Navrátil jen těsně vyhrál souboj s Delargem | Zdroj: ČTK

Vstup do zápasu vyšel lépe Severočechům. Už ve čtvrté minutě zatáhl míč po levé straně Michal Breznaník, na jeho centr si v pokutovém území naběhl Kevin Lukasen a zblízka zajistil Liberci vedení.

Pro domácí to byl šok. Odpovědi se dočkali až v 59. minutě. Po předchozí akcí dvojice Jiří Skalák, Kamil Vacek napřáhl za hranicí pokutového území Jasmin Ščuk a zařídil vyrovnání. Rozhodnout mohl v závěru Tomáš Wágner, jeho hlavičku ale odvrátil liberecký útočník Šural.

00:00 / 00:00

Domácí ztrátu Mladé Boleslavi viděl reportér ČRo Pavel Petr. Po zápase se Středočechů zeptal na příčiny

„Nevyvedlo se chytit začátek a bylo vidět, že to na nás v první půli zanechalo stopy. Druhá půle se zvedla, byly tam šance a zlepšili jsme pohyb, ale furt to bylo málo. Chtěli jsme napravit debakl z Teplic, ale nepovedlo se,“ litoval po utkání boleslavský Ondřej Zahustel.

Rychlý gól na dlouhé minuty určili vývoj utkání. „Jestli si dobře vzpomínám, tak jinou vyloženou šanci neměli. Bojují o padáka, tak hrají tvrdý fotbal,“ zná situaci soupeře záložník Středočechů.

Na mužstvu trenéra Karla Jarolíma byla až příliš znát týden stará vysoká porážka z Teplic. „Ať chcete nebo nechcete, tak porážku 0:5 jen tak z hlavy nedostanete. Všechno bylo špatně a vůbec jsme to nečekali, ale takový je fotbal. Možná nás to trošku poznamenalo,“ přiznal Kamil Vacek.

„Musíme se nachystat na Slovácko, pak jedeme do Brna,“ nastínil Vacek další program. V následujících dnech totiž Středočechy čeká odveta pohárového čtvrtfinále i další ligové kolo.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít