Boleslavský Chramosta sestřelil hattrickem Liberec, Bohemians doma padli s Hradcem

První kolo ePojisteni.cz fotbalové ligy pokračuje dnes třemi dalšími třemi zápasy. Mladé Boleslavi se sice nedaří v evropských pohárech, ale na domácí půdě porazila díky hattricku Jana Chramosty Liberec jasně 3:0. Bohemians 1905 nestačili na Hradec Králové a padli doma 0:3.

Jiří Fleišman v souboji s kapitánem Milanem Barošem

Jiří Fleišman v souboji s kapitánem Milanem Barošem | Zdroj: ČTK

Milan Baroš v létě opustil kádr Středočechů a namířil si to právě pod Ještěd. V dresu Liberce naskočil hned od první minuty. Ale nebude na svůj první start v novém dresu vzpomínat v dobrém. V utkání totiž řádil jiný útočník - Jan Chramosta.

Ten načal Liberec již v deváté minutě, když doklepnul za záda hostujícího gólmana zablokovanou Kúdelovu střelu. I v další šanci se ocitl mladoboleslavský hráč. Hůlka si na zadní tyči naskočil na centr, ale nedokázal umístit míč do odkryté branky.

A tak se do zápasu musel vložit opět Chramosta. V 53. minutě dostal parádní přihrávku od Rady a chladnokrevně zakončil. Mladý útočník završil svůj hattrick o pouhých sedm minut později. Do prázdné branky doklepával po fantastické akci domácích.

Pár minut po Chramostově gólu odešel ze hřiště Milan Baroš, předal kapitánskou pásku a se skleslou hlavou se posadil na lavičku Liberce. Chvíli po něm opustil promáčený trávník i hrdina Boleslavi Jan Chramosta. Ovšem ve zcela jiném rozpoložení. Mladá Boleslav porazila i díky jeho hattricku Liberec 3:0.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 3:0 (1:0)
Branka: 9., 53. a 60. Chramosta. Rozhodčí: Ardeleánu - Blažej, Kubr. ŽK: Folprecht. Diváci: 4177.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Kúdela, Hůlka, Fleišman - Jánoš, Rada - Vukadinovič, Magera (82. Takács), Kalabiška - Chramosta (76. Mebrahtu). Trenér: Jarolím.
Liberec: Dúbravka - Nitrianský, Hovorka, Karafiát, Bartošák - Breite (74. Sýkora), Folprecht - Hadaščok, Ševčík (59. Komličenko), Navrátil - Baroš (67. Lešniak). Trenér: Trpišovský.

Bohemians prohráli s nováčkem

Utkání mezi pražskými Bohemians a Hradcem Králové nenabídlo příliš fotbalové krásy ani gólů. Na ten první čekali diváci v Ďolíčku až do 75. minuty. Bohužel pro domácí neskóroval nikdo z hráčů v zeleno-bílých dresech.

Zápas sice začali lépe domácí, kteří dokázali Hradec zatlačit do obrany. Ve 12. a 13. ale nejprve Havla a poté Mikuše vychytal hostující brankář Ottmar. Ale to byly na dlouhou dobu jediné akce, které potěšily nadšené diváky ve Vršovicích.

Kritická chvíle přišla pro domácí Bohemians v 75. minutě. Střídající Pázler se postavil ke standardní situaci a parádní dělovkou ze třiceti metrů nedal domácímu brankáři Fryštákovi šanci. Ještě o něco hůř bylo Klokanům o pár minut později.

To si vlastní branku vstřelil Zoran Gajič. Destrukci vršovického týmu dokonal v 90. minutě aktivní Tomáš Malinský a dal konečnou podobu výsledku. Bohemians 1905 – Hradec Králové 0:3.

Bohemians Praha 1905 - FC Hradec Králové 0:3 (0:0)
Branky: 74. Pázler, 79. vlastní Gajič, 90.+1 Malinský. Rozhodčí: Franěk - Kotík, Dobrovolný. ŽK: Jindřišek, Krch - P. Černý, Chleboun, Malinský. Diváci: 4832.

Bohemians: Fryšták - Křapka, Krch, Gajič, Havel - Jindřišek (77. Hubínek) - Berger (69. Bartek), Čížek, Jirásek, Luts (46. Jeslínek) - Mikuš. Trenér: Koubek.
Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - Janoušek - Martan (90. M. Černý), Vlkanova (87. Trubač), Schwarz, Malinský - P. Černý (70. Pázler). Trenéři: Frimmel a Pilný.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít