Brankář Čech by si rád nadělil dárek k 30. narozeninám v podobě triumfu v LM

Za třicet let života se dá stihnout ledacos, ale málokomu se podaří v jeho oboru dojít v tak rekordním čase až na pomyslný vrchol. Ve fotbale se za něj dá považovat vítězství v Lize mistrů, nejprestižnější klubové soutěži. Brankář Petr Čech už má na dosažení této mety ve zmíněném časovém období jenom jeden den. Ale také možná neopakovatelnou šanci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech na Stamford Bridge | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Večer se totiž podruhé v životě postaví do branky při finále Ligy mistrů a moc rád by se svými kolegy z Chelsea zvládl tuhle situaci lépe než před čtyřmi lety v Moskvě proti Manchesteru United. Pokud se to nepovede a Londýňané i tentokrát prohrají, projeví se to i na tom, jak se český brankář postaví k oslavě svého nedělního jubilea.

"Věřím, že si dárek nadělím den předem. Slavil bych asi vítězství s pohárem. Jestliže to dopadne obráceně, žádná oslava asi nebude," říká Petr Čech, který má to štěstí, že může do značné míry sám ovlivnit, jestli se bude po utkání radovat, nebo jeho nálada nebude stát za nic.

Podstatně hůře je na tom trojice Badstuber, Alaba, Gustavo na straně Bayernu, a dokonce kvarteto z Chelsea - Terry, Ivanović, Ramires, Meireles. Ti všichni o finále přijdou kvůli karetním trestům a podobně jako třeba Pavel Nedvěd před devíti lety přijdou o jeden z největších zážitků své fotbalové kariéry. Sílí proto hlasy, aby se v Lize mistrů před semifinálovými duely mazaly záznamy o žlutých kartách, ovšem UEFA aspoň pro tentokrát žádnou změnu za pochodu nepřipustila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalový brankář Petr Čech by rád oslavil nedělní třicetiny výhrou v Lize mistrů

"Myslím, že je to vždycky škoda, když člověk celý rok bojuje o to, aby byl ve finále. Myslím, že všichni by chtěli ve finále vidět oba týmy v nejsilnějším složení. Na druhou stranu taková jsou pravidla a platí to už dlouhou dobu. Sami si pamatujeme, jak Pavel Nedvěd přišel o finále, přestože se velkou měrou zasloužil o to, že Juventus přešel v semifinále přes Real Madrid. Je to taková sportovní tragédie pro ty, kteří dostanou třetí žlutou kartu. Jako třeba Meireles v poslední minutě. Byl bych pro, aby se žluté karty mazaly, červené ne, to je úplně jiný přestupek," přidává svůj názor Petr Čech.

A právě takového se v semifinálové odvetě proti Barceloně dopustil kapitán Chelsea John Terry, který tak bude v mnichovském finále proti Bayernu chybět, a bude tak jen útrpně sledovat, jestli za něj spoluhráči napraví jeho čtyři roky staré fatální podklouznutí při penaltovém rozstřelu proti Manchesteru. Výkop hlavní sportovní atrakce sobotního dne je v Bavorsku v tradičních 20 hodin a 45 minut.

Alena Benešová, Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme