Brankář Čech se opět potká s Huntem. Kvůli němu musí nosit helmu

Fotbalista podstoupí za svou kariéru nespočet soubojů, ale z málokterého si odnese ozdobu na celý život. Petr Čech má jeden takový za sebou. Už je to více než pět let od chvíle, kdy mu v zápase anglické ligy Stephen Hunt kolenem prorazil lebku, kterou si český brankář dodnes při zápasech chrání speciální helmou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český trénink na stadionu Lansdowne Road, místě nejbližšího setkání Čecha s Huntem | Foto: Jan Kaliba

Použije ji také večer, kdy česká reprezentace nastoupí v Dublinu proti Irsku. Čech a Hunt se právě tady znovu potkají.

Dnes už se při vzpomínce na osudnou srážku se Stephenem Huntem dokáže Petr Čech i smát, ale na podzim 2006 to k popukání rozhodně nebylo. V zápase Chelsea s Readingem šlo tehdy Čechovi o život, a tak si český brankář a irský útočník od té doby jednoduše nemohou být lhostejní. Jejich vztah jde ovšem vystihnout těžko, protože nevraživost k sobě necítí a kamarády pochopitelně také nejsou.

"Myslím, že je to klasický profesionální vztah hráčů, kteří proti sobě hrajou. I když nás samozřejmě pojí taková nadstandardní událost. Po jednom zápase jsme si dokonce vyměnili dres," říká Petr Čech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brankář Petr Čech se znovu potká s Irem Stephenem Huntem, kvůli kterému musí nosit helmu

Pro českého gólmana ale nebude večerní setkání s Huntem výjimečné, protože třicetiletý Ir stále hraje anglickou Premier League. Momentálně nastupuje za Wolverhampton, a tak se od nepříjemné kolize uvidí už poněkolikáté.

"Potkali jsme se už hodněkrát. Je to spíš událost pro ostatní okolo než pro nás dva. Co se stalo, stalo se. Člověk se nemůže něčím trápit celý život, tahle událost je dávno za námi a život jde dál," potvrzuje Petr Čech, že vůči Huntovi nevraživost necítí.

Jisté je to, že Čech se aspoň na začátku zápasu nepotká s Huntem přímo na hřišti, protože irský útok nastoupí ve složení Long, Keane. Hunt se posadí mezi náhradníky a nepříjemné vzpomínky na utkání proti Petru Čechovi bude zahánět tam.

O¨Hara: Hunt bude opatrnější

"Podle mě je pro něj citlivější záležitostí jiné setkání s Petrem Čechem. Mám na mysli zápas kvalifikace na EURO 2008 v Praze, kdy dostal červenou kartu, Irsko prohrálo a na mistrovství Evropy postoupili Češi," komentuje situaci z Huntova pohledu James O´Hara, kolega z televizní stanice SkySports.

"Pokud Hunt nastoupí, bude mít v hlavě především tohle, i když ani to Čechovo zranění z paměti rozhodně nevymazal, protože když se jeho tým v Premier League utkává s Chelsea, tohle téma pokaždé ožije. I proto počítám, že bude opatrnější než před pěti lety," dodává James O´Hara.

Zápas Irsko - Česko začne na stadionu Lansdowne Road ve 20 hodin a 45 minut středevropského času. Nejen o případných soubojích Petra Čecha se Stephenem Huntem uslyšíte na Radiožurnálu. Ten bude o průběhu duelu informovat ve vstupech z prvního poločasu, druhý odvysílá celý v přímé reportáži.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme