Brankář Čech se před Maltou připravuje na vše včetně případné penalty

Jak si užít zápas, ve kterém jde o hodně? Určitě to chce hodně zkušeností, kterými ale gólman fotbalové reprezentace Petr Čech zcela jistě oplývá jako nikdo jiný. Dnešní kvalifikační duel mistrovství světa proti Maltě, bude právě pro něj hodně výjimečný. Ač si to nechce přiznat, většina fanoušků přijde na stadion v plzeňských Štruncových sadech totiž hlavně kvůli němu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech, trénink české fotbalové reprezentace | Foto: Filip Jandourek

„Narodil jsem se tu a naučil se tady fotbalu, takže je to pro mě tak trochu srdeční záležitost. Doufám, že se nám ten zápas povede i z tohoto pohledu,“ nezapomíná gólman Petr Čech ani na výslunní své kariéry, kde dělal své první fotbalové krůčky.

Utkání v Plzni proti Maltě bude přítomna celá řada Čechových blízkých přátel, která neměla dlouho šanci vidět svého slavného rodáka přímo v akci. O to více by tak současná jednička londýnské Chelsea ráda odcházela ze zápasu se vztyčenou hlavou. Tedy bez inkasovaného gólu, s vítězstvím v kapse a možná ještě něčím navíc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Čech nepodceňuje v přípravě na utkání s Maltou žádný detail a chce potěšit domácí fanoušky

„Penalty určuje trenér, to je jeho volba. Ale věřím, že to nebude potřeba, že ten zápas bude rozhodnutý před tím, než by se vůbec mělo uvažovat o tom, že bych šel kopat penalty,“ směje se Čech možnosti, jak pobavit plzeňské publikum v duelu proti týmu, který sám o sobě příliš oko fanouška hrou asi neoblaží.

Malta spoléhá především na kvalitní defenzivu, a i proto se dnes očekává zdlouhavé a obtížné zdolávání jejích obranných řad. Pro Petra Čecha to bude s největší pravděpodobností znamenat dvě věci.

Jednak, že většinu utkání bude více než s míčem bojovat proti vlezlé zimě, a jednak to, že i přes to musí být připraven na třeba i jediný těžký zákrok, který může v podobném utkání přijít.

„Na tyhle zápasy už jsem zvyklý, nedělá mi to problém. Je to hodně o koncentraci a o tom, aby byl tým připravený na všechno co se týče defenzivní práce, a to se dá zařídit,“ slibuje Čech pečlivou debatu s obránci, která bude dnešnímu zápasu proti Maltě předcházet.

Pokud se někomu v Anglii přezdívá Mr. Perfect, těžko vás může překvapit fakt, že tento člověk nevynechá jediný detail, kterým by mohl zabránit gólu ve své síti. A dnes by Čech nulu na svém kontě bral před ‚vlastními‘ fanoušky určitě všemi deseti.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme