Brankář Čech vychytal desátou nulu sezóny, Chelsea uhrála na hřišti Arsenalu remízu 0:0

Fotbalisté Chelsea remizovali v londýnském derby s Arsenalem 0:0 a ztratili tak další body v boji o čtvrté místo v Premier League. To jako poslední zajišťuje účast v předkole Ligy mistrů. Brankář Chelsea Petr Čech udržel podesáté v sezóně čisté konto, záložník Arsenalu Tomáš Rosický odehrál 63 minut.

Tomáš Rosický z Arsenalu bojuje s Florentem Maloudou z Chelsea

Tomáš Rosický z Arsenalu bojuje s Florentem Maloudou z Chelsea | Zdroj: Reuters

Čech si v páté minutě bez problémů poradil se slabou střelou Rosického, ve 14. minutě ho po střele Robina van Persieho zachránila tyč. Nizozemský útočník pak nepřekonal českého brankáře ani střelou z úhlu.

Arsenal přišel do konce sezony o útočníka Thea Walcotta, který si podle kouče Arséna Wengera poranil šlachu v levém koleně. Na červnovém Euru by ale Walcott chyběl neměl.

Chelsea je v tabulce šestá, na čtvrtý Newcastle ztrácí čtyři body a zbývají jí odehrát čtyři duely stejně jako Newcastlu. Pátý Tottenham, který prohrál na hřišti Queens Parku Rangers 0:1, má o bod víc než Chelsea. Arsenalu patří třetí pozice s tříbodovým náskokem před Newcastlem.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo: Arsenal - Chelsea 0:0, Aston Villa - Sunderland 0:0, Blackburn - Norwich 2:0 (41. Formica, 49. Hoilett), Bolton - Swansea 1:1 (14. Eagles - 6. Sinclair), Fulham - Wigan 2:1 (58. Pogrebňak, 89. Senderos - 57. Boyce), Newcastle - Stoke 3:0 (14. a 57 Cabaye, 18. Cissé), QPR - Tottenham 1:0 (24. Taarabt)