Brankář Petr Čech i přes rekordní prohru věří v postup do další fáze Ligy mistrů

Ze sportovní události týdne, zápasu dvou velkoklubů a vyrovnaných soupeřů, se stala exhibice bavorské fotbalové dominance. Bayern Mnichov oplatil v Lize mistrů Arsenalu porážku z Londýna a doma v Allianz Areně soupeře zničil 5:1.

Petr Čech po obdrženém gólu na hřišti Bayernu Mnichov

Petr Čech po obdrženém gólu na hřišti Bayernu Mnichov | Zdroj: Reuters

Pět gólů v jednom zápase Ligy mistrů dostal Arsenal poprvé v historii. A i když český gólman na žádném nenese vinu, bude u tohohle zápisu do klubové kroniky právě jeho jméno.

„Někdy člověk musí akceptovat, že soupeř byl ve všem lepší. Je vidět, že Bayern je favorit celé soutěže. V první půli jsme jim nechávali příliš času a místa aby mohli hrát svou hru,“ komentoval příčinu neúspěchu Čech.

00:00 / 00:00

Bránkář Arsenalu Petr Čech věří, že jeho tým má ještě šanci na postup do další fáze Ligy mistrů

V prvním poločase padly góly po střelách Lewandowského, Müllera a Alaby. V tom druhém střídající Robben po necelé minutě na hřišti zvýšil už na 4:0. Až potom nechal Bayern hrát i Arsenal. To už fanoušci londýnského klubu úpěnlivě vyhlíželi konec.

„Paradoxně jsme měli víc šancí než v domácím zápase, který jsme vyhráli. Situace ve skupině se pro nás moc nemění, zbývají nám dva zápasy. Oba musíme vyhrát a na Olympiakosu ještě vysokým rozdílem. Stále můžeme postoupit,“ konejší se gólman, který několika výbornými zákroky uchránil spoluhráče od ještě větší prohry.

Přestože situaci ve skupině nevidí úplně černě, vypadnutí je velmi blízko. S ním i prolomení dalšího tabu. Ještě nikdy v tomhle století Arsenal nechyběl mezi 16 nejlepšími týmy Evropy, ale teď musí k postupu do osmifinále oba zbývající zápasy ve skupině vyhrát a k tomu spoléhat na pomoc svého čerstvého pokořitele Bayernu.

Petr Čech | Foto: Český rozhlas

Jan Kaliba, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít