Brankář Petr Čech motivaci v Chelsea ani po osmi letech neztrácí

Fotbalisté Chelsea se na jaře zbavili letitého komplexu. Ruským miliardářem Romanem Abramovičem štědře dotovaný a hvězdami sycený klub konečně získal vytoužený pohár pro nejlepší klub Evropy, tedy vítěze Ligy mistrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech of Chelsea kisses the UEFA Champions League trophy after his team's final soccer match against Bayern Munich at the Allianz Arena in Munich, May 19, 2012 | Foto: Reuters

Pro takového útočníka Didiera Drogbu to byla ideální rozlučka, ze stárnoucího týmu odešli po sezóně i další hráči. Ale služebně nejstarší Čech v Premier League, která dnes znovu startuje, v Chelsea zůstal. A motivace mu nechybí.

Petr Čech patří k těm, kteří s Chelsea vyhráli anglickou ligu i pohár, naposledy také tolik žádanou Ligu mistrů a mohlo by se zdát, že v londýnském klubu už pro českého brankáře směrem vzhůru cesta nevede.

Ale Čech to tak nevnímá a žádná adresa včetně třeba té barcelonské na Nou Campu pro něj není prestižnější. Potvrdil to v červnu podpisem nové smlouvy, a tak není divu, že teď umí bez větších problémů vyjmenovat, co ho požene v devátém roce věrnosti Chelsea kupředu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Čech načíná v dresu Chelsea už devátou sezonu, dnes startuje Premier League

„Soukromý cíl je vydržet zdravý a udržet si výkonnost, kterou jsem měl těch prvních osm let… Budeme hrát superpohár a mistrovství světa klubů, což jsem nikdy nehrál a neměl možnost to vyhrát. Jsou to nové trofeje, které bychom chtěli do klubu přitáhnout, a také tu z Premier League.“

Ve sbírání trofejí je Petr Čech pečlivý a také ambiciózní, takže mu začínající sezóna díky účasti Chelsea v evropském Superpoháru a na mistrovství světa klubů nabízí dva možné úlovky zatím nepoznané.

Ale nejen pro fanoušky je pochopitelně nejpodstatnější Premier League, ve které Chelsea poprvé od příchodu Romana Abramoviče znatelně ustoupila z vydobytých pozic. Nový ročník startuje už dnes a Chelsea zahájí svůj hon za vylepšením šestého místa v neděli odpoledne ve Wiganu.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme