Rusko 0:0 Finsko

Brazilci doufají, že přestup Neymara do Barcelony pomůže jejich reprezentaci

Už za necelý rok se v Brazílii uskuteční fotbalové mistrovství světa a fanoušci pořádající země doufají, že se na něm jejich reprezentace představí v excelentní formě. Generálka v podobě Konfederačního poháru vyšla Brazilcům na výbornou, hlavně díky jejich stěžejnímu hráči Neymarovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilců bylo na Nou Campu minimum | Foto: Michal Jurman

Po jeho přestupu ze Santosu do španělské Barcelony se ale začíná spekulovat o tom, zda si ve Španělsku udrží tento hráč pro brazilskou reprezentaci tolik potřebnou formu.

Jen několik opravdu věrných fanoušků jednadvacetiletého brazilského klenotu přiletělo včera ze Santosu do Barcelony podpořit výhradně Neymara, který ještě nedávno oblékal jejich černobílý dres. Za zpěvu barcelonské hymny nyní smutně sledovali, jak se jejich miláček chystá k své zápasové premiéře na Nou Campu v dresu Barcelony. Jistá naděje v jejich pohledech ale přesto byla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Michala Jurmana o fanoušcích Brazilce Neymara, který je nejdražší posilou Barcelony

„Myslím, že přestup je pro něj pozitivní. A snad i pro nás. Pro brazilskou reprezentaci je to stěžejní hráč, není nejlepším hráčem v naší historii, ale momentálně tím nejdůležitějším. Setká se zde s nejlepšími hráči a pak to zúročí v našem dresu,“ věří v tu lepší variantu Jorge, který byl jedním z 19 statečných černobíle oděných fanoušků Santosu na Nou Campu.

Nabízí se ale také horší scénář, a sice, že v katalánském velkoklubu nebude vedle Messiho dostávat Neymar tolik prostoru, na kolik byl zvyklý v Brazílii, a že se ke slovu dostane i jeho nevyzpytatelná povaha. Už v úvodním přípravném zápase v Gdaňsku kamery odhalily, jak gestikuloval na trenéra ve snaze představit se na hřišti.

Neymar zůstal při premiéře na Nou Campu ve stínu Messiho

Číst článek

„V Brazílii je Neymar velká celebrita, a tak má samozřejmě svoje manýry. Někdo říká, že je chodící reklama, ale pořád je to vynikající fotbalista, na to nesmíte zapomínat. Samozřejmě je mladý a dívkám se líbí…,“ nechává Jorge přes opakované dotazy nezodpovězenou otázku ohledně brazilských fanynek Neymara.

Jasné je to, že má jednadvacetiletý Brazilec dvouletého syna, kterého během svého působení ve Španělsku často vídat nebude.

„Neymar se neoženil, takže syn vyrůstá doma v Brazílii. Kdyby ale chtěl, měl by ho tu sebou, v tom by problém nebyl.“

Do sektoru vyhrazenému pro fanoušky Santosu dorazilo 19 lidí | Foto: Michal Jurman

Jorge si nemyslí, že by se menší herní vytíženost a ztráta rodinného zázemí podepsaly na formě Neymara před blížícím se mistrovství světa. Včerejší duel na Nou Campu mezi současným a předchozím zaměstnavatelem tohoto hráče jeho slova zřejmě potvrdil. Barcelona totiž vyhrála hokejovým výsledkem 8:0, který jasně ukazuje, že je Neymar nyní v hodně dobré společnosti. I když střelecky se ani tentokrát neprosadil.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme