Brazilci titul na Copa América neobhájí. Vypadla i Argentina

Mistrovství Jižní Ameriky už zná všechny semifinalisty. Přes Brazílii přešla ve čtvrtfinále Paraguay, Argentina s hvězdným Lionelem Messim nezvládla duel s Uruguayí. Do semifinále postoupila i Venezuela, která zvítězila nad Chile, a Peru, jež si poradilo s Kolumbijí.

Paraguayský gólman Justo Villar vychytal čtyři brazilské střelce

Paraguayský gólman Justo Villar vychytal čtyři brazilské střelce | Zdroj: Reuters

Souboj mezi Uruguayí a Argentinou byl dramatický až do samého konce. Po základní hrací době i po prodloužení byl sta nerozhodný 1:1 a došlo na penalty. V něm poslal do semifinále Uruguay gólman Fernando Muslera. Ve třetí sérii lapil penaltu Carlosi Tévezovi a uruguayské mužstvo slavilo vítězství 5:4.

Argentina čeká na triumf na Copa América už osmnáct let.

Brazilci se v souboji s Uruguayí celou dobu potýkali s houževnatou obranou soupeře, kterou nedokázali ani po 120 minutách prorazit. Penaltový rozstřel, který je jinak silnou zbraní brazilského týmu, se ale „kanárkům“ vůbec nepovedl.

Hned čtyři brazilští střelci totiž selhali – Elano, Thiago Silva, André Santos ani Fred penaltu neproměnili, Paraguayi tak stačily pouze dvě trefy k postupu do semifinále, a navíc i k radosti z vyřazení obhájců loňského prvenství.

Ve středečním semifinále na sebe narazí Peru s Uruguayí, ve čtvrtek se o postup do finále utkají Paraguay s Venezuelou.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít