Brazílie porazila Chile 3:0 !

Čtvrtfinalistou fotbalového mistrovství světa se stali hráči Nizozemska, kteří porazili 2:1 Slovensko. Jejich soupeřem v boji o postup mezi 4 nejlepší týmy světa budou Brazilci, kteří zase zdolali Chile.

Brazilská radost

Brazilská radost | Zdroj: ČTK

Slibované ofenzivní snahy Chilanů narazily poprvé na realitu síly brazilského soupeře v 35. minutě. Po rohovém kopu poslal Dungovy svěřence hlavičkou do vedení Žuan.

Chilané na chvíli vypadli z rytmu, a trojice Robinho-Kaká- Fabiano toho okamžitě využila k vyšachování chilské obrany. Do prázdné brány zakončoval Luis Fabiano.

Na něj navázal v druhém poločase ještě Robino a Brazílie si tak v poklidném tempu fotbalové samby nakonec dokráčela k vítězství 3:0 a ve čtvrtfinále změří síly s Nizozemskem.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít