Brazílie porazila Pobřeží slonoviny 3:1

Fotbalisté Brazílie postoupili do osmifinále mistrovství světa. V jihoafrickém Johannesburgu porazili Pobřeží slonoviny 3:1.

Radost Brazílie

Radost Brazílie | Foto: Filip Šedivý | Zdroj: Český rozhlas

Africký tým chtěl s hrát s favoritem otevřený zápas a doplatil na to. Brazilcům stačila v první půli jedna šance aby z ní Luis Fabiano skóroval. Ten samý hráč si v padesáté minutě i rukou zpracoval míč, obešel tři soupeře a skóroval znovu.

V šedesáté druhé minutě se ještě prosadil Elano a Jihoameričanům už snížení z hlavy Drogby vrásky na čele nenadělalo. Za to vyloučení po druhé žluté kartě Kaká ano.

Brazílie pokořila Pobřeží slonoviny 3:1 a je jistým účastníkem vyřazovacích bojů.

00:00 / 00:00

Brazílie vs. Pobřeží slonoviny 3:1

Branky: 25. a 50. Luís Fabiano, 62. Elano - 79. Drogba. Rozhodčí: Lannoy - Dansault, Ugo (všichni Fr.). ŽK: Kaká - Tiéné, Keita, Tioté. ČK: 88. Kaká. Diváci: 84.455.

Brazílie: Júlio Cesar - Maicon, Lúcio, Juan, Michel Bastos - Gilberto Silva - Elano (67. Alvés), Kaká, Felipe Melo - Robinho (90. Ramires), Luís Fabiano. Trenér: Dunga.

Pobřeží slonoviny: Barry - Demel, K. Touré, Zokora, Tiéné - Dindane (55. Gervinho), Eboué (72. Romaric), Y. Touré, Tioté, Kalou (68. Keita) - Drogba. Trenér: Eriksson.