Británie uctívá památku zemřelého fotbalisty a trenéra Garryho Speeda

Britská sportovní veřejnost i prominentní politici vzdávají hold manažerovi velšského fotbalového týmu Garymu Speedovi. Dvaačtyřicetiletý sportovec se oběsil ve svém domě v hrabství Cheshire.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gary Speed | Zdroj: Reuters

Proč si vzal Garry Speed život není doposud známo, bližší informace by se například podle vysílání BBC měly objevit v dohledné době. Dosud se neobjevily ani zprávy, jestli slavný velšský hráč a v současné době trenér po sobě zanechal nějaký vzkaz.

Při včerejším zápase velšského týmu Swansea s Aston Villou drželi hráči spolu s celým stadionem minutu ticha, která ale přešla v bouřlivý potlesk na počest tohoto mimořádně oblíbeného fotbalisty a trenéra.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Garrym Speedovi mluvil na Radiožurnálu s Petrem Králem Milan Kocourek

Mezi těmi, kdo vzdali Speedovi hold, je i britský premiér David Cameron a stínový ministr pro velšské záležitosti.

Garry Speed bydlel s manželkou a dvěma dětmi ve velké vile v Huntigton Hall severozápadně od Birminghamu. Všichni jeho přátelé a známí jsou jeho činem naprosto zdrceni. Ve svých vzpomínkách zdůrazňují jeho spolehlivost jako člověka a kamaráda. Všichni, kdo ho znali, mluví o jeho veselé mysli.

Svoji kariéru začal Speed v Leedsu United, později hrál v Evertonu, Sheffieldu United, v Boltonu dosáhl rekordu jako nejmladší fotbalista, který v nejvyšší soutěži odehrál pět set zápasů.

Milan Kocourek, Mirko Vasić, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme