Brněnský fotbal chtějí vzkřísit fanoušci ze sdružení Věříme Zbrojovce

Fanouškům fotbalové Zbrojovky Brno není lhostejná současná neutěšená situace klubu a chtějí se podílet na jeho chodu. Za tímto účelem založili sdružení Věříme Zbrojovce, které chce vybrat mezi brněnskými příznivci finance, za které by si potom pořídilo - podle výše získané částky - podíl v klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbrojovka Brno - stadion na Srbské | Foto: David Kubíček

„Ten nápad se zrodil už na konci minulé sezony z iniciativy Romana Vaňka a Karla Škrabala. Roman Vaněk oslovil i mě jako místopředsedu Zbrojováků, sešli jsme se a mě projekt zaujal. Pak jsme to celé dali na chvíli k ledu a naplno jsme se tomu zase začali věnovat zhruba před dvěma měsíci," popisuje vznik sdružení Věříme Zbrojovce Jakub Mikšovský, jeden ze sedmnácti jeho zakládajících členů.

Situace v brněnském klubu s dlouhou tradicí opravdu není růžová. Po sestupu do druhé ligy na konci loňské sezony vyhlásila Zbrojovka jediný cíl: co nejrychlejší návrat zpět do naší nejvyšší soutěže. Jenomže realita je jiná - brněnské mužstvo se aktuálně krčí až na čtrnáctém místě druholigové tabulky a do herní pohody má daleko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Brněnský fotbal chtějí vzkřísit fanoušci ze sdružení Věříme Zbrojovce

„Naším cílem je dát dohromady co nejvíce fanoušků, kteří pořád věří Zbrojovce, vybrat finance a potom dojít za vlastníky klubu a začít s nimi jednat, jestli by nám neprodali oddíl na akciích - samozřejmě minoritní."

Majoritní podíl v klubu mají v současnosti bratři Roman a Stanislav Prosovi, z nichž každému patří pětatřicet procent akcií. Vlastníkem zbylých třiceti je Petr Hoskovec.

„Zatím jsme s nimi ještě nejednali, protože teprve jdeme podat návrh na obchodní soud na založení družstva. Jakmile bude vše po formální stránce v pořádku a budeme mít určitý kapitál, můžeme oslovit bratry Prosovy - teprve až pro ně budeme určitý partner."

Sdružení Věříme Zbrojovce má podle Jakuba Mikšovského podporu samotných brněnských fotbalistů, ať už bývalých, nebo i současných. Konkrétní jména ale zatím prozradit nechtěl.

„S některými fotbalisty jsme už předběžně jednali, ale nerad bych je předčasně jmenoval. Víme o osobnostech, které za námi stojí. Ale nechceme jít cestou, že bychom lidi lákali ja jména osobností. Jsme otevření všem, co věří Zbrojovce, ať už je to bývalý fotbalista nebo třeba nějaký neznámý student," říká Jakub Mikšovský.

Čin brněnských fanoušků, kteří si chtějí koupit podíl v klubu, není ojedinělý - před šesti lety pomohli příznivci Bohemians 1905 finanční sbírkou pražskému klubu přežít těžké časy a dnes jim v něm patří minoritní podíl.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme