Brněnský obránce Košťál si návrat na ligový trávník osladil gólem

Přišel, trénoval, nastoupil a načal soupeřovu porážku. Tak by se dal v hodně zhuštěné verzi popsat příběh fotbalisty Pavla Košťála. Obránce Brna nejenže zabraňoval při své premiéře v červeném dresu atakům Teplic, sám navíc gólovou hlavičkou přispěl k vítězství Brna v poměru 3:2.

Obránce Pavel Košťál (v červeném) v souboji s Aidinem Mahmutovičem během utkání 11. kola Gambrinus ligy mezi Brnem a Teplicemi | Zdroj: ČTK

Nikdy nepatřil mezi střelce ani velké mluvky. A fanoušci v Česku už na jeho spolehlivé výkony v obraně pozapomněli stejně tak, jako on sám si nemohl vybavit, kdy naposledy nastoupil k soutěžnímu zápasu.

„To už si ani nepamatuju, je to stoprocentně déle než rok.“

To to letí, dodal by možná Pavel Košťál údivem ke svým slovům, kdyby se hned dozvěděl, že naposledy hrál před skoro dvěma roky - před Vánoci roku 2011, tehdy ještě ve 2. Bundeslize za Rostock. Pak se zranil, léčil, začal trénovat s Brnem, čekal na transferkartu a konečně nastoupil. A hned, tedy ve 47. minutě, dal gól.

00:00 / 00:00

Fotbalový obránce Pavel Košťál zažil povedený návrat do Gambrinus ligy

„Je to taková třešnička. Jsem spokojený, kéž by se takhle dařilo i dál,“ pravil stejně stručně jako skromně Pavel Košťál.

Jeho Zbrojovka se totiž vypořádala s favorizovanými Teplicemi. A na to, že hosté přijeli s hodně improvizovanou obranou a navíc se jim zranil už v prvním poločase brankář, se ligová tabulka neptá. Brno si vítězství zasloužilo za bojovný a vesměs disciplinovaný výkon postavený na téměř dokonalých ofsajdových pastech.

Pauza Brnu prospěla

„Věděli jsme, že jsou rychlí. Mahmutovič dal už deset branek, takže jsme to tomu museli přizpůsobit,“ popisuje nový pilíř brněnské obrany Pavel Košťál, jak Zbrojovka bránila nejlepšího střelce ligy.

A pomohla jí i změna herního systému, kterou fotbalisté pilovali o třítýdenní reprezentační pauze. Ta jim evidentně prospěla.

„Pomohlo to. Dobře jsme potrénovali a dneska to vyšlo, což je pro nás určitě pozitivní,“ říká Pavel Košťál.

A jestliže on byl střelcem prvního gólu, je dobré připomenout, že v závěru první půle měli domácí kliku "jako Brno", když teplický Jindráček vyškolil obranu Zbrojovky a trefil tyč.

„Měli šance. Oni jsou silní dopředu, ale my jsme se připravili a bojovali jsme. A vidíte, že s bojovností potom přijde i to štěstí,“ shrnuje Pavel Košťál.

Tomáš Kohout, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít