Brněnští fotbalisté porazili v Synot lize Mladou Boleslav. Příbram otočila zápas v Hradci

Fotbalisté Brna vyhráli ve 24. kole Synot ligy nad Mladou Boleslaví 1:0. O vítězství Zbrojovky rozhodl ve 12. minutě z penalty Markovič. Předposlední Hradec Králové si bodově nepolepšil v zápase s Příbramí. Nestačilo mu ani dvougólové vedení a prohrál 2:3.

Brněnští fotbalisté na svém hřišti jakoby tápali - na protihráče nenašli žádný recept. | Foto: Tomáš Adamec

Aktivnější Brňané mohli vést už v 8. minutě, kdy se dostal do zakončení Buchta a jen těsně minul tyč Hruškovy Branky.

O další tři minuty později se skóre poprvé měnilo. Zavadila poslal v šestnáctce na zem mladoboleslavský Navrátil a s nařízenou penaltou si s přehledem poradil Markovič.

Hosté pak otevřeli hru, jejich snažení ale chyběl potřebný nápad, kterým by zaskočili obranu Zbrojovky. Na druhé straně mohl naopak zvýšit náskok Pašek. Míč si ale těsně před Hruškou zpracoval rukou.

Po přestávce vyběhli oživit výkon Mladé Boleslavi střídající Štohanzl a Kysela a Středočeši dostali domácí po tlak. Dvakrát zahrozil Skalák, jednou střelou po zemi, podruhé z trestného kopu.

V 75. minutě napálil Zahustel míč do brněnské tyče, následně proti Wágnerově střele zasáhl Melichárek. Mladoboleslavští tak v nejvyšší soutěži potřetí za sebou nezvítězili, naopak Brno ukončilo sérii dvou proher.

24. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Branka:
12. Markovič z pen. Rozhodčí: Lerch - Blažej, Fišer. ŽK: Lutonský - Navrátil, Ščuk, Šisler, Ďuriš. Diváci: 3782.

Brno: Melichárek - Jugas, Košťál, Schuster, Keresteš - Pašek, R. Buchta (78. Malík), Zavadil, Kopúnek, Sýkora (64. Moukanza) - Markovič (71. Lutonský). Trenér: Kotal.
M. Boleslav: Hruška - Bořil, Navrátil, Šisler (46. Kysela), Koch - Ščuk, Vacek - Skalák, Magera (46. Štohanzl), Ďuriš (69. Zahustel) - Wágner. Trenér: K. Jarolím.

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 2:3 (2:0)

Branky:
12. z pen. a 21. P. Dvořák - 55. z pen. a 70. Zeman, 80. Pilík. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hrabovský. ŽK: Plašil - Matějů, Pilík. ČK: 54. Plašil. Diváci: 2900.