Brno nestačilo na Duklu a prohrálo už šestkrát v řadě. Plzeň remizovala v Liberci

V předehrávce 8. kola otočili fotbalisté Dukly zápas s předposledním Brnem a na domácím stadionu zvítězili 2:1. Ani premiéra trenéra Kotala tak nepřerušila nepěknou sérii hostí, kteří už nebodovali pošesté za sebou. V dalším pátečním zápase remizovala Viktorie Plzeň v Liberci 1:1.

Utkání 27. kola první fotbalové ligy FK Dukla Praha - FC Zbrojovka Brno 14. května v Praze. Obránce Dukly José Romera (vlevo) a obránce Brna Martin Husár. | Zdroj: ČTK

Brno na Julisce skórovalo již v desáté minutě. Po Skalákově centru propálil Radu Markovič. Ve zbytku zápasu se ale hosté moc neukázali.

Dukla byla herně lepší a po sérii nadějných příležitostí se dočkala vyrovnání ještě do konce první půle, kdy se po rohu prosadil Pospěch.

Stejný hráč pak utkání také rozhodl. V 54. minutě nedal gólmanovi Hladkému zblízka šanci.

Plzeň veze z Liberce bod

V zápase Liberce s Plzní hráči obou týmů od začátku ukazovali, proč právě oni reprezentují Česko v pohárové Evropě.

Za hustého deště bavily publikum svižným útočným fotbalem plným šancí. Plzeň tu svou využila už v osmé minutě, kdy se přízemní střelou prosadil Kolář.

Liberec pak na nástup soupeře zareagoval a hru vyrovnal. Za stupňující aktivitu se v 78. minutě dočkal odměny v podobě vyrovnání. Hlavou se trefil v útočníka přeměněný stoper Kováč.

8. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)

Branky:
43. a 54. Pospěch - 9. Markovič. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Filípek. ŽK: Štetina - Janotka, Husár, Pernica, Fischer. Diváci: 2052.

Dukla
: Rada - Romera, Štetina, Božič, Vrzal - Kalouda (74. Malý), Gedeon, Hlinka (46. Marek Hanousek) - Néstor, Pospěch, Mareš (87. Vorel). Trenér: Kozel.

Brno:
Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Husár - Fischer - Pašek (77. Hyčka), Zavadil (72. Přerovský), Frejlach, Skalák (87. Škoda) - Markovič. Trenér: Kotal.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)

Branky:
78. Kováč - 8. Kolář. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Pelikán. ŽK: Rabušic, Rybalka, Pavelka, Frýdek - Petržela, Hořava. Diváci: 6412.