Brno otočilo zápas s Bohemians, Zbrojovka vyhrála potřetí v řadě

Zbrojovka Brno v tabulce Synot ligy dotahuje pátou Slavii. Pomohla jí k tomu třetí výhra v řadě, kterou získali v souboji s pražskými Bohemians. Klokani sice na jihu Moravy vedli, nakonec ale do Prahy odjíždí s porážkou 1:2.

Zbrojovka porazila ve 24. kole Bohemians 2:1

Zbrojovka porazila ve 24. kole Bohemians 2:1 | Zdroj: ČTK

Zraněného Michala Hubínka nahradil v sestavě Bohemians Tomáš Čížek. 37letý záložník nastoupil ke svému 200. zápasu v lize a hned ve třetí minutě ho oslavil gólem, když si nehlídán vyskočil na centr Jhona Mosquery.

Vedení ale „Klokanům“ příliš dlouho nevydrželo, přestože se znovu trefil do branky hráč v zelenobílém. Ve 12. minutě si totiž Michal Švec dal vlastní gól a vyrovnal.

Zbrojovku hrající bez zraněného Pavla Zavadila vyrovnání povzbudilo a mohli zápas otočit. Zoubeleho přihrávka proletěla napříč malým vápnem, těsně kolem kopaček Paška i Škody. Závěr poločasu ale patřil Bohemians. Čížek své sólo zakončil na podmáčeném terénu těsně vedle. Acosta a Havel zase stříleli nad branku.

Útočný fotbal pokračoval i ve druhém poločase. Po hodině hry měl velkou šanci Pašek, ale ve skluzu na malém vápně neusměrnil míč do branky, Hyčkovu střelu zase chytil Zlámal.

Bohemians se mohli zlobit, když sólo Schicka zmařil zvednutý praporek pomezních rozhodčího, další šanci mladého útočníka překazil Buchta.

Čtvrt hodiny pře koncem posoudil rozhodčí Nenadál souboj Jakuba Řezníčka a Milana Havla jako nedovolený ze strany obránce Bohemians. Keresteš našel v pokutovém území přesně hlavu Michala Škody a rozhodl.

Výhra Zbrojovky 2:1 znamená, že mají Jihomoravané v tabulce Synot ligy 37 bodů a pouze dva ztrácí na pátou Slavii, která má zápas s Jabloncem k dobru. Brno vyhrálo potřetí za sebou, což se mu povedlo po šesti letech.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít