Bronz na fotbalovém mistrovství Jižní Ameriky získalo Peru

Fotbalisté Peru uspěli na Copě América v souboji poražených semifinalistů. V utkání o bronz porazili Venezuelu 4:1 a na turnaji získali první cenný kov od roku 1983. O zlato se dnes utkají Uruguay s Paraguayí.

Paolo Guerrero z Peru zařídil hattrickem vítězství nad Venezuelou a zisk bronzu

Paolo Guerrero z Peru zařídil hattrickem vítězství nad Venezuelou a zisk bronzu | Zdroj: Reuters, Reuters

Peruánští hráči potěšili svého trenéra Sergia Markariana gólem poprvé krátce před poločasovou pauzou, když do prázdné brány zakončoval Chiroque. Druhý přesný zásah přidal v pětašedesáté minutě přesnou dělovkou do šibenice Guerrero.

Vedení 2:0 ale Peruánce příliš uspokojilo a Arangovo snížení zápas zdramatizovalo. V poslední minutě utkání ale znovu zvýšil na rozdíl dvou branek svou druhou trefou v zápase Guerrero.

Tentýž hráč pak pečetil bronzovou radost Peru v nastavení, když zkompletoval hattrick.

Venezuela naopak doplatila na nezkušenost se šampionátem, kterého se letos účastnila poprvé. Semifinálová účast je pro ni ale i tak úspěchem.

O zlato se dnes večer v Buenos Aires utkají ve finále Copy América Uruguay a Paraguay. Uruguay přitom bojuje o historicky patnáctý titul, Paraguay by se zase mohla stát prvním týmem na turnaji, který by získal titul bez jediného vítězství na turnaji v základní hrací době. Vítěz duelu si zajistí účast na Poháru FIFA v Brazílii, kde se v roce 2013 utkají šampioni jednotlivých kontinentů.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít