Budějovice zdolaly Duklu a odpoutaly se od chvostu ligy

Náskok fotbalistů Českých Budějovic na sestupové pozice vzrostl po 16. kole Gambrinus ligy na šest bodů. Jihočeši za to vděčí svému vítězství 3:2 nad pražskou Duklou. V dalších nedělních utkáních podlehl Žižkov Příbrami 1:2 a Hradec Králové vyhrál nad Teplicemi 3:2.

Budějovický Zdeněk Ondrášek (vlevo) v souboji s Tomášem Zápotočným ze Sparty. Vzadu přihlíží Luboš Hušek. | Zdroj: ČTK

Dynamo České Budějovice - Dukla Praha 3:2 (2:0)

Budějovičtí vykročili za výhrou rázně, ve 30. minutě vedli po gólech Rýdela a Klesy už 2:0. Když v 50. minutě zvýšil Sandro tečovanou střelou na 3:0, zdálo se být rozhodnuto, nakonec to ale pro domácí byly nervy až do konce. Dvěma góly v rozmezí 55. a 59. minuty totiž vrátil Pražany do hry Lietava, do další šance, která by mohl znamenat vyrovnání, už se ovšem hosté nedostali.

České Budějovice tak přezimují na 13. místě Gambrinus ligy, Dukla je zatím osmá, ale ještě ji může v pondělní dohrávce přeskočit Slovácko.

Branky: 6. Rýdel, 30. Klesa, 51. Sandro - 57. a 59. Lietava. Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Zeman. ŽK: Otepka, Javorek - Malý, Hanousek, Vrzal. Diváci: 2343.

Č. Budějovice: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Pecka - Klesa, Otepka (87. Hudson), Javorek, Rýdel (78. Němec), Sandro - Ondrášek (90. Horejš). Trenér: Cipro.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý (71. Podrazký), Gedeon (82. Nečas), Hanousek - Berger, Lietava, Markovič (41. Pázler). Trenér: Kozel.

Hradec Králové - Teplice 3:2 (1:1)

Tepličtí přijeli na východ Čech hlavně bránit, ale domácí jim podávali pomocnou ruku, a tak se jim dařilo také v útoku. V 17. minutě přetlačil Mahmutovič Hochmeistera a zblízka dostal hosty do vedení. Ještě do přestávky vyrovnal Plašil, ale po změně stran srazila Hradecké hrubka zkušeného Fukala a následná trefa Čajiče.

Jenže Teplice vedly jen tři minuty, než Fukal svou chybu napravil a přesnou hlavičkou po rohovém kopu skóre znovu srovnal. Stejným způsobem se prosadil i v 66. minutě Dvořák a Východočeši díky tomu vyhráli 3:2.

Branky: 32. Plašil, 57. Fukal, 66. Dvořák - 17. Mahmutovič, 54. Čajič. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Kocián. ŽK: Pávek, Fischer, Plašil - Ljevakovič, Rosa. Diváci: 2890.

Hradec: Koubek - Hochmeister, Fukal, Pávek - Plašil, Fischer (90. Rezek), Janoušek, Zelený - Černý, Štěpán (62. Klapka), Dvořák (88. Jandík). Trenér: Kotal.
Teplice: Grigar - Ondrášek, Lukáš, Smejkal, Rosa - Ljevakovič - Kerič, Siva (74. Ježdík), Čajič (79. Vachoušek), Vůch - Mahmutovič (86. Jindráček). Trenér: Rada.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít