Bulharský premiér má šanci stát se fotbalistou roku

Bulharský fotbal sice nepatří mezi světovou špičku, ale ani na žádný fotbalový chvost. Horkým kandidátem na tamního fotbalistu roku ovšem není nikdo, koho byste znali díky sportovnímu umění. Je to totiž premiér Bojko Borisov.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiéři ČR a Bulharska Petr Nečas a Bojko Borisov

Premiéři ČR a Bulharska Petr Nečas a Bojko Borisov | Zdroj: ČTK

Ministerský předseda získal hodně hlasů ve zmíněné anketě. A fotbal skutečně hraje, je útočníkem klubu Vitoša Bistrica, který hraje třetí bulharskou divizi. Ta je z větší části amatérská.

V Bulharsku je přitom dost fotbalových hvězd. Třeba Dimitar Berbatov, který v současnosti kope za Manchester United a v posledních letech titul nejlepší fotbalista vyhrával.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Pavel Polák mluví o vyhlídkách bulharského premiéra stát se tamním fotbalistou roku

Letos je to ale jiné. Vypadá to, že Bojko Borisov si umanul, že chce prestižní titul vyhrát. A boj se mu zatím daří, protože na něj Dimitar Berbatov ztrácí osm procent. Ze všelidového hlasování vzejde deset finalistů a z nich už bude vybírat odborná porota. Tam jsou šance Borisova výrazně menší.

Parlamentní volby jsou v Bulharsku ještě daleko, za 2 roky. Avšak v politice platí, že každé alespoň trochu pozitivní zviditelnění je dobré. Možná se Borisov odkoukával na východě, kde se ruští prezidenti a premiéři rádi nechávají fotit jako chlapáci se zbraní, nebo jako třeba premiér Vladimír Putin v judistiském kimonu.

Bojko Borisov je dobrý v karate, dokonce má černý pásek, což by mohla být paralela k Putinovi. Borisov je i vášnivým tenistou - tady se mohl inspirovat českým prezidentem Klausem. Zkrátka, sport politice neškodí.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme