Byl to nejlepší výkon za čtyři roky mého působení u jednadvacítky, pochválil hráče po odvetě v Rusku trenér Dovalil

Čeští reprezentanti do 21 let mají dobojováno. A bohužel neúspěšně. Mistrovství Evropy v Izraeli tak bude příští rok bez české účasti, tým Jakuba Dovalila totiž vypadl v baráži s Ruskem. První utkání prohráli Češi v Jablonci 0:2, a i když v dnešní odvetě zabojovali, nakonec pouze remizovali v Jekatěrinburgu 2:2.

Trenér Jakub Dovalil se motivuje svérázným způsobem

Trenér Jakub Dovalil se motivuje svérázným způsobem | Foto: Michal Jurman

Po úvodní prohře hodně fanoušků české mladíky odepsalo. A roli v tom nehrál pouze výsledek, ale také předvedená hra. Že by se něco mohlo zlepšit, to začátek odvetného utkání nenaznačoval. Už v šesté minutě totiž kopali Rusové po faulu Kalase penaltu a kanonýr Smolov je bez problémů poslal do vedení.

"V tu chvíli jsme si pomyslel, že máme 85 minut na to, abychom to otočili. Ale už v kabině před zápasem jsem cítil, že kluci jsou odhodlaní," nepropadal beznaději trenér lvičat Jakub Dovalil, který vyměnil v základní sestavě hned šest hráčů.

Celý tým se mu odvěčil výborným výkonem. Rusy zatlačil na jejich polovinu a díky Wágnerovi brzy vyrovnal. Šance si vytvářel i dál, po přestávce se dokonce přiblížil postupu na rozdíl jediné branky, když se opět prosadil Wágner. Jenže pak přišlo v 75. minutě vyloučení Kalase, který dostal druhou žlutou kartu.

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté do 21 let podali v odvetě baráže ME v Rusku výborný výkon, na postup to ale nestačilo

"Byl aut, Kalas se držel se Smolovem, oba pak spadli a rozhodčí ho vyloučil, těžko mu tohle dávat za vinu. Takových situací tam byly mraky. Stejně už to pak bylo vabank, nějakou šanci jsme si vytvořili i v osmi lidech," popsal Dovalil závěr zápasu, ve kterém Rusové vyrovnali a Kadlec dostal další červenou kartu

"Myslím, že to byl dokonce nejlepší výkon, který mládežnický tým předvedl za čtyři roky, co jsem u jednadvacítky. Rusové v podstatě neměli nic, dali gól z penalty, my jsme za stavu 2:1 měli dvě tutovky, vysoko jsme napadali. Bylo vidět, že hráči chtěli odčinit ten strašidelný první poločas prvního zápasu," připomněl Jakub Dovalil asi rozhodující část baráže proti Rusku.

Alena Benešová, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít