Byly to nervy, ale jsme šťastní, raduje se střelec vítězného gólu Darida

Čeští fanoušci už můžou začít shánět vstupenky na mistrovství Evropy. Národní tým si totiž už dva zápasy před koncem kvalifikace zajistil postup na šampionát, který příští rok hostí Francie. Klíčovou výhru v Lotyšsku 2:1 zařídili svými brankami Limberský s Daridou, kteří se přitom do té doby v reprezentaci netrefili. Záložník Herthy Berlín Vladimír Darida si gólu v důležité chvíli velmi cení.

Vladimír Darida přijímá gratulace. Jeho gól zajistil postup

Vladimír Darida přijímá gratulace. Jeho gól zajistil postup | Zdroj: Reuters

Postup na mistrovství Evropy a první reprezentační branka. Byl to pro vás ideální večer?

Přesně tak. Jsem rád, že jsem se konečně trefil. Byla to branka za tři body, které pomohly k postupu.

00:00 / 00:00

První dojmy Vladimíra Daridy získal přímo v Rize Jan Suchan

Navíc po zápase s Kazachstánem se objevilo hodně kritiků…

Asi všichni viděli, že mi ten zápas úplně nevyšel. Snažil jsem se články nečíst a vůbec se na to nesoustředit. Jsem rád, že to tady vypadalo jinak, že jsme ten zápas zvládli.

Vypadalo to na poklidné vítězství, ale v 75. minutě jste inkasovali. Jak se pak změnilo vaše rozpoložení? Báli jste se?

Lotyši celý druhý poločas kopali dlouhé míče. Bylo to těžké a bohužel jsme z jednoho odraženého balonu dostali gól. Jim to zvedlo sebevědomí, nám ho to trošku srazilo. Nakonec to byly nervy, ale zvládli jsme to a jsme šťastní.

Limberský: Trenér má karmu. S ním je úspěch vždycky skoro zaručený

Věděl jste o souběžně hraném zápase mezi Tureckem a Nizozemskem?

O poločase jsem měl nějakou informaci, po zápase jsme čekali na kluky, až přiběhnou z lavičky s nějakou zprávou.

Když začínala éra Pavla Vrby, nějakou dobu jste čekali na vítězství. Čekal jste, že budete po Anglii druhý tým, který si zajistí Euro?

Asi nikdo z nás nečekal, že to bude takhle brzo. Nahrály nám ostatní výsledky a náš podařený podzim. Jsme rádi, že už to máme za sebou a jsme tam.