Bystroň končí v Plzni. Proti trestu se odvolá

Dopingový hříšník David Bystroň nebude pokračovat ve fotbalové Plzni. Vedení Viktorie se s ním dohodlo na rozvázání smlouvy. 29letý obránce uvedl, že se proti dvouletému trestu chce odvolat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Bystroň se snaží zastavit nejlepšího fotbalistu světa Messiho. Teď musí na podobné souboje na dlouho zapomenout | Zdroj: ČTK

"V realitě dvouletého trestu a nemožnosti jeho zkrácení jsme se rozhodli k dnešnímu dni ukončit smlouvu. Viktorii stála celá kauza hodně sil i finančních prostředků, celý klub se chce soustředit především na velmi náročné nadcházející jaro," zdůvodnil rozhodnutí klubu jeho generální manažer Adolf Šádek.

David Bystroň na rozdíl od něj ve změnu postihu od disciplinární komise UEFA věří, a proto se proti jeho výši odvolá. "Udělám vše pro to, abych se k fotbalu vrátil a znovu mohl hrát. Proto se odvolávám vůči délce trestu a věřím, že moje odvolání bude vyslyšeno," řekl teď už bývalý stoper Západočechů.

Fotbalista Bystroň dostal za doping dvouletý zákaz činnosti

Číst článek

"Moc mě mrzí, co se stalo, a že jsem se vůbec dostal do situace, kterou jsem ohrozil nejen svoji kariéru, ale i klub a spoluhráče. Omluvit se chci také fanouškům, kteří za mnou stáli a nadále stojí," uvedl dále David Bystroň.

Dopingový nález měl po utkání Ligy mistrů proti Borisovu, které se hrálo 23. listopadu v Minsku. Podle deníku Sport užil Bystroň pervitin. Minulý čtvrtek pak disciplinární komise zastavila vytáhlému obránci činnost na dva roky.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme