Čech a Rosický chtějí reprezentovat, hlásí po inspekční cestě trenér Vrba

Kouč fotbalové reprezentace Pavel Vrba se vrátil z Anglie s ujištěním dvou hlavních opor, že i nadále chtějí nastupovat za národní tým. Právě schůzky se záložníkem Arsenalu Tomášem Rosickým a brankářem Chelsea Petrem Čechem byly hlavními body Vrbova programu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Pavel Vrba opouští Viktorii Plzeň a míří k fotbalové reprezentaci | Foto: ČTK

„Oba chtějí reprezentovat a jezdit na srazy. Bavili jsme se o zápasech, které by měli absolvovat v jarní části,“ řekl Vrba s tím, že s oběma oporami počítá již pro březnový zápas s Dánskem. Účasti by nemělo bránit ani zranění nosu Tomáše Rosického.

Společně s Dušanem Fitzelem a Miroslavem Peltou také oběma hvězdám nastínili změny v chodu reprezentace. „Chceme jim zajistit maximální servis a podmínky. Vyslechli jsme si také jejich připomínky, což bereme jako dobrou zpětnou vazbu potřebnou k tomu, aby všechno klapalo,“ vítá trenér reprezentace.

V akci Rosického neviděl

Hlavním cílem je kvalifikace na Euro. "Budeme hrát o účast na mistrovství Evropy, což pro nás všechny musí být obrovská výzva. Při současném systému kvalifikace by bylo nedobré, abychom na Euru chyběli,“ burcuje Vrba.

Tomáše Rosického Vrba bohužel neviděl v akci proti Fulhamu. „To byla jediná malá kaňka. Ale v pátek jsme v tréninkovém centru Arsenalu viděli přípravu a naplno v akci byl i Rosický,“ uklidňuje trenéra, který při té příležitosti mluvil s manažerem Arsenalu Arsénem Wengerem.

Počítá i s Kalasem a Pudilem

Dalším navštíveným hráčem je obránce Chelsea Tomáš Kalas. „Sám je nespokojený s tím, že toho v Chelsea odehrál málo. Chelsea s ním do budoucna počítá, ale teď by nebylo špatné, aby se někde rozehrál, jako v minulosti v Arnhemu,“ navrhuje Vrba.

Zajímavý je pro něj i Daniel Pudil z Watfordu. „Překonal zdravotní problémy a pravidelně hraje druhou anglickou ligu. Víme, že dvakrát za sebou na poslední chvíli přišel o nominaci na mistrovství Evropy, ale pořád v něm je touha reprezentovat,“ těší nového lodivoda reprezentace.

Posledním zápasem trenérovi inspekční cesty byl souboj Chelsea s Manchesterem United. Po jeho skončení se sešel i s Petrem Čechem.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme