Čech vítězil při premiéře v Arsenalu na všech frontách. Jedny fanoušky si získal, ty staré neztratil

Fotbalista Petr Čech má hned po prvním soutěžním zápase za Arsenal premiérovou trofej a co je možná ještě cennější, fanoušky svého nového klubu si získal a ti bývalí z konkurenční Chelsea ho nezatratili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech se raduje společně s rudě zbarveným „kotlem“ Arsenalu | Zdroj: Reuters

Číslo 33, které teď v Arsenalu nosí Petr Čech na dresu, sklidilo při představování hráčů před duelem o anglický superpohár největší aplaus.

Ve Wembley se ukázalo, že si český gólman příznivce Arsenalu rychle získal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Čech oceňuje přízeň fandů Arsenalu a váží si přístupu těch bývalých z Chelsea

„Dobrý výkon, byl stoprocentní. Sice toho na práci moc neměl, ale udržel nulu, to se počítá,“ hodnotili spokojeně výkon českého reprezentanta příznivci „Kanonýrů“.

„Přijali jsme ho hned za svého, protože věříme, že nám pomůže, patří k nejlepším brankářům a několik let to tak ještě zůstane. Takže my s jeho přestupem rozhodně problém nemáme, to možná fandové Chelsea litují, že ho ztratili,“ rýpli si do londýnských soků.

Podle Čecha může za jeho rychlé přijetí ze strany obdivovatelů týmu trenéra Wengera pozitivní atmosféra doprovázející jeho příchod do Arsenalu.

„Pohoda, která funguje v týmu a i okolí, se promítla i na fanoušky. Vypadá to, že za přestup jsou všichni rádi, a možná i proto jsou teď všichni natěšení a nažhavení,“ vysvětluje si náklonnost.

Ale co je pro Petra Čecha možná ještě příjemnější, potleskem ho ve Wembley ve své blízkosti přivítala i polovina stadionu laděná do modré barvy Chelsea.

„Byla tam vnitřní radost, že fanoušci ke mně mají respekt, moc jsem to ocenil. Od známých jsem jinak dostal spoustu zpráv, abych si nepletl dresy,“ usmíval se poté, při své soutěžní premiéře v Arsenalu získal první trofej. „Vítězství nám pomůže vstoupit do sezony s hlavou nahoře,“ věří.

Petr Čech | Foto: Český rozhlas

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme