Čechy čeká na Euru cestování. Z Tours to ale do ostatních měst nemají daleko

Čekání fanoušků na fotbalové Euro 2016 končí. Domácí francouzská reprezentace nastoupí večer k úvodnímu zápasu turnaje proti Rumunsku a pak už program šampionátu pojede. A protože se hraje po celé Francii, většina týmů si užije hodně cestování letadlem. Čechy čeká první přesun v neděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle kouče Pavla Vrby zvolil tým strategicky vhodné místo | Foto: ČTK

„My jsme to nevymysleli, že se bude hrát všude. Na druhou stranu si myslím, že jsme vybrali strategicky velice vhodné místo, protože to máme do každé destinace nějakých čtyři sta, čtyři sta padesát kilometrů, takže všude je to necelá hodina letu. A letiště máme deset minut od hotelu,“ je spokojený český trenér Pavel Vrba se základnou týmu v Tours.

Některé reprezentace totiž podobně strategické místo nevybraly. Třeba Albánie přeletí na dvě utkání celou Francii.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté jsou na časté létání zvyklí. Záložník české reprezentace David Pavelka se ale těší, až si od cestování odpočine

„Já myslím, že v dnešním fotbale jsou všichni zvyklí. Když jedete na zápas, tak i po Anglii člověk létá. Na Ligu mistrů všichni létají, na Evropskou ligu všichni létají,“ nevidí v létání velký problém gólman českého mužstva a Arsenalu Petr Čech.

Ten připomněl, že se hodně cestovalo i na Euru 2008 pořádaném ve Švýcarsku a Rakousku. Jenže třeba před čtyřmi lety Češi podobné přesuny v základní skupině v Polsku nezažili.

„Po minulém mistrovství, kdy jsme hráli tři zápasy ve skupině ve stejném městě ve Wroclawi, to teď bude trošku divočejší. Ale myslím, že nás to nijak nerozhodí a že to bude v pohodě,“ říká stoper české reprezentace Roman Hubník.

Problém ale mohou mít fotbalisté, kteří se létání bojí. Třeba i proto, že s ním nemají dobré zkušenosti.

„Já musím říct, že jsem to nikdy moc neřešil, ale je pravda, že poslední půlrok jsem docela létal z Istanbulu. Když se nám narodila dcera, využil jsem každé volné chvilky, abych byl doma a zažil jsem pár nepříjemných letů. Budu rád, když si od toho po sezoně na chvilku odpočinu,“ neskrývá David Pavelka.

Záložník národního týmu a hráč turecké Kasimpasi zažije první let na Euru v neděli do Toulouse, kde nastoupí čeští fotbalisté o den později proti obhájcům zlata Španělům.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme