Češi Ronalda neubránili. Ve čtvrtfinále ME prohráli s Portugalskem 0:1

Čeští fotbalisté prohráli ve čtvrtfinále evropského šampionátu s Portugalskem 0:1. Po dobrém vstupu do utkání, kdy měli Češi většinu času první půle míč na svých kopačkách nezvládli ubránit v druhém dějství hvězdného útočníka Cristiana Ronalda. Ten zařídil postup Portugalců 11 minut před koncem základní hrací doby.

Cristiano Ronaldo slaví postupový gól do sítě českého týmu

Cristiano Ronaldo slaví postupový gól do sítě českého týmu | Zdroj: ČTK

Vstup do utkání se českému týmu vcelku vydařil. Hrálo se především na půlce soupeře, ale žádnou věští šanci si Bílkův výběr nevytvořil. Portugalce vůbec k ničemu nepouštěl. Za zmínku stál průnik Petra Jiráčka, který se pokusil vystřelit ve vápně, ale jeho střelu srazil soupeřův obránce. Češi vytěžili alespoň roh, který následně Portugalci ubránili.

V dalším průběhu zápasu pokračovali Češi ve stejném tempu. Velkou šanci mohl vytvořit v 19. minutě Vladimír Darida. Z pravé strany hledal v šestnáctce nabíhajícího Milana Baroše, který se k zakončení hlavně díky dobré práci Pepeho jen těsně nedostal.

I na druhé straně se ale zrodila příležitost. V první vážnější šanci Portugalců v zápase se ve 34. minutě ocitl Cristiano Ronaldo, který se pokoušel v šestnáctce o nůžky. Míč v akrobatické pozici minul, ale ještě před tím mu byl odpískán faul.

Baroš po vyřazení z Eura spoluhráčům řekl, že v reprezentaci končí

I když Češi hráli lépe a aktivněji, do vedení mohli jít Portugalci. V nastavení prvního poločasu si Cristiano Ronaldo skvěle zpracoval míč, zbavil se v šestnáctce obránců a následnou střelou trefil tyč české brány.

Úvod druhé půle naopak patřil portugalskému týmu. Jeho dvě velké šance skvělými zákroky zlikvidoval, ale stejně se mužstvo v čele s Cristianem Ronaldem hrnulo dopředu. Nakonec se mu podařilo dát i branku. Hlavička Huga Almeida sice skončila v síti, ale kvůli postavení hráče v ofsajdu nebyl gól uznán.

Smutní čeští fanoušci po prohře s Portugalskem opouštějí náměstí

V 60. minutě se pak Václav Pilař se protáhnul po levé straně a poté se mu ve vápně nabízeli tři spoluhráči, jenže přihrávka neprošla, což byla obrovská škoda.

Z nátlaku, který Portugalsko ve 2. půli mělo, bohužel nakonec vzešel gól. V 79. minutě si na centr Joao Moutinha z pravé strany naběhl v šestnáctce Ronaldo a z bezprostřední blízkosti razantní hlavičkou nedal Petru Čechovi sebemenší šanci.

Česko: Čech (c) - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Hübschman, Plašil - Jiráček, Darida, Pilař - Baroš.

Portugalsko: Patrício - Pereira, Pepe, Alves, Coentrao - Meireles, Veloso, Moutinho - Nani, Postiga, Ronaldo (c).

Rozhodčí: Howard Webb (Anglie) - Michael Mullarkey (Anglie), Sander van Roekel (Nizozemsko)

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít