Češi vyhráli v Lichtenštejnsku 2:0, Kadlec je nejmladším střelcem

Čeští fotbalisté si připsali druhé vítězství v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V Lichtenštejnsku vyhráli 2:0. První branku vstřelil už po dvanácti minutách Necid, druhou dal ve 28. minutě debutant v národním dresu Václav Kadlec. Stal se tak nejmladším střelcem v historii české reprezentace i nejmladším hráčem, který nastoupil v základní sestavě.

Tomáš Necid se raduje z prvního gólu v síti Lichtenštejnska

Tomáš Necid se raduje z prvního gólu v síti Lichtenštejnska | Zdroj: ČTK

Čeští fotbalisté se rozhodi ulehčit si situaci a sázka na dobývání domácí branky střelbou ze střední vzdálenosti se jim vyplatila. Ve 12. minutě se na hranici šestnáctky opřel do míče Tomáš Necid a dostal český tým do vedení. V minutě 28. napodobil zkušeněnjšího kolegu i druhý útočník a debutant v národním A týmu Václav Kadlec, a také uspěl.

00:00 / 00:00

Lichtenštejnsko - Česko 0:2

Sparťanský mladík se tak v 18 letech a čtyřech měsících stal nejmladším střelcem v historii české reprezentace. Získal i další primát. Je nejmladším hráčem, který se prodral do základní sestavy. Jan Polák byl sice při své premiéře v národním týmu ještě o tři měsíce mladší, do utkání ale zasáhl jen jako střídající hráč.

Domácí po dvou zásazích českého týmu už nebyli tak nebezpeční jako v úvodu zápasu, kdy dokonce trefili tyč. Protože ale Češi žádnou z dalších šancí neproměnili, skončilo utkání výsledkem 2:0.

Utkání skupiny I kvalifikace ME ve Vaduzu:
Lichtenštejnsko - Česká republika 0:2 (0:2)
Branky: 12. Necid, 28. V. Kadlec. Rozhodčí: Suchina - Kalugin, Drozdov (všichni Rus.). ŽK: Polverino, Michael Stocklasa - Štajner. Diváci: 2555.
Lichtenštejnsko: Jehle - Oehri, Michael Stocklasa, Martin Stocklasa, Rechsteiner - Wieser (84. Büchel) - Burgmeier, Erne (78. Hanselmann), Frick, Polverino - Beck (67. N. Hasler). Trenér: Zaugg.
Česko: Čech - Pospěch, Hubník, Suchý, M. Kadlec - Rosický, Hübschman, Plašil, Polák (59. Štajner) - Necid (89. Petržela), V. Kadlec (64. Bednář). Trenér: Bílek.

Jan Kaliba, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít