Česká fotbalová '21' prohrála v Kyjevě s Rakouskem

Čeští fotbalisté do 21 let prohráli první utkání v dlouhodobé přípravě na domácí mistrovství Evropy 2015. Na turnaji čtyř zemí v Kyjevě podlehli Rakousku 0:3 a čeká je zápas o třetí místo. V něm se utkají se Slovinskem, které prohrálo s domácí Ukrajinou 1:2.

Trenér Jakub Dovalil se motivuje svérázným způsobem

Trenér Jakub Dovalil se motivuje svérázným způsobem | Foto: Michal Jurman

Utkání rozhodl už první poločas, po kterém vedli Rakušané po brankách Vastiće s Piesingerem 2:0.

České mužstvo navíc potvrdilo, že se mu střelecky nedaří a nepřidalo gól ani po přestávce. Definitivně potvrdil vítězství soupeře v 70. minutě Žulj.

Národní tým se tak může chystat jen na utkání o třetí místo, ve kterém se bude snažit napravit v Kyjevě dojem a rozšířit chudou gólovou bilanci v přípravě. Zatím totiž dal v pěti zápasech jen tři góly.

Dalším protivníkem „Lvíčat“ bude ve středu Slovinsko. To s Ukrajinou rychle prohrávalo, brzy po začátku druhé půle ale dokázalo vyrovnat. Jenže nakonec se také musí spokojit pouze s duelem o „bronz“. V 72. minutě rozhodl o výhře domácích Bolbat.