Česká fotbalová '21' ukázala ve Walesu výrazné novinky

Kromě reprezentačního ‘A‘ týmu se včera večer na mezinárodním poli prezentoval i fotbalový výběr do 21 let. Ten v kvalifikaci o EURO 2013 přehrál Wales na jeho půdě gólem Václava Kadlece 1:0. Kromě vítězství se prezentoval i celou řadou novinek, které vzhledem k nově se rodící generaci této věkové reprezentace mohou mít i výrazný přesah do budoucnosti týmu.

Jakub Dovalil, trenér fotbalové reprezentace do 21 let

Jakub Dovalil, trenér fotbalové reprezentace do 21 let | Zdroj: ČTK

Wales nastupoval do duelu po sobotní výhře nad Černou Horou hodně sebevědomě, náladu mu ale už v 5. minutě zkazil Václav Kadlec a výrazně tak přispěl k tomu, že zápas lvíčat ve Wrexhamu byl kvalitou hry částečně podobný jako duel seniorské reprezentace v Kaunasu.

„Utkání mělo tempo. Odehráli jsme výrazně lepší první půli, kde jsme mohli skórovat víckrát. Bohužel se to nepodařilo, podržel je brankář,“ uvedl k povedenému prvnímu poločasu trenér Jakub Dovalil.

00:00 / 00:00

Vystoupením české fotbalové '21' ve Walesu se zabýval Michal Jurman

Ten se přitom v důležitém utkání nerozpakoval od pasu improvizovat. Zápas Walesu s Černou horou jej totiž vedl k nečekané změně herního rozestavení na systém 4-4-2.

„Viděli jsme to utkání, které Wales vyhrál 1:0. Byl to velmi důrazný soupeř, takže jsme se pokusili trošičku přeskupit řady. Myslím, že se povedlo zařazení Nešpora, který má z Bohemky důraz a agresivitu v krvi. To utkání zvládl velice dobře a obránce soupeře více méně přehrál,“ hodnotil Dovalil kladně jednoho z nováčků ve svém týmu.

Nešpor ale nebyl jediným premiantem, který Dovalilovi potvrdil správnost jeho nominace. Podobně se šance chopili i sparťan Krejčí a dukelský Hanousek.

„Oba dva si vedli nad očekávání, byli na tom dobře pohybově. Marek Hanousek v podstatě potvrdil svoji formu z ligy, Láďa Krejčí je taky výborný hráč, který umí jít do tahu, je to takový presinkový typ,“ chválil kouč české jednadvacítky.

Dovalil proto může vystoupení ve Walesu hodnotit veskrze jen kladně. Nejen, že si tým vyzkoušel nové rozestavení, ale výborně se prezentovali i tři nováčci, kteří ale budou muset jejich kvality teprve opakovaně potvrdit.

Například už v důležitém listopadovém duelu dvou vedoucích týmu třetí kvalifikační skupiny, ve kterém Česko jede do Arménie.

Mirko Vasić, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít