Česko 1:2 USA

Česká fotbalová reprezentace dorazila do turecké Manisy

V hlavním městě Manisanské provincie už je česká fotbalová reprezentace, která sehraje přátelské utkání proti domácím Turkům. Svěřenci trenéra Michala Bílka se ve svých tradičních nárocích na ubytování nijak uskromňovat nemusí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sraz fotbalové reprezentace před přípravným utkáním v Turecku se uskutečnil 4. února v Praze. Na snímku je trenér Michal Bílek | Foto: Filip Jandourek

„Česká výprava se dnes usídlila v pětihvězdičkovém Anemon hotelu, který je možná nejhezčím v Manise. Má samozřejmě veškerý mezinárodní standart, včetně sauny, fitness centra, masáží, vířivek, turecké i parní lázně, je zde venkovní i vnitřní krytý bazén,“ uvedl přímo z Manisy Michal Jurman ze sportovní redakce Radiožurnálu.

Více než tento luxus, ale podle manažera reprezentace Vladimíra Šmicera rozhoduje při výběru hotelů v těchto menších městech zcela jiná záležitost. „ Rozhodující je vzdálenost. Když je to dobrý hotel, ale je daleko, tak radši bereme ten méně komfortní hotel, který je ale ideální tou pozicí.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Z Turecka se do vysílání Radiožurnálu přihlásil Michal Jurman

Nejdůležitější je tedy podle Šmicera řekněme otázka logistiky a to i v Turecku. Český hotel je totiž hned na výpadovce z Manisy směrem na Izmir, což je město, kde je nebližší letiště. Od Izmiru je tak hotel vzdálen necelých 45 kilometrů, takže přibližně tři čtvrtě hodiny cesty autobusem. Na stadion to pak mají hráči sice přes celé město. Cesta je ale po dálnici hodně pohodlná, takže i tak to na stadion není ani 8 kilometrů. Za 15 minut tedy není co řešit.

Aby tomu tak bylo, podnikla samozřejmě i tentokrát fotbalová asociace do Manisy předem inspekční cestu, přesto stalo se někdy, že ani ta nebyla nic platná a fotbaloví reprezentanti si na ubytování řekněme "vylámali zuby."

Úroveň ubytování fotbalové reprezentace dnes a před půl stoletím je nesrovnatelná

Číst článek

Nemusíme chodit ani do dob Bicana nebo Masopusta, posloužit nám může i příklad z mistrovství Evropy 2000, na které bude právě Vladimír Šmicer asi ještě hodně dlouho barvitě vzpomínat.

„Pamatuji si, že tam jsme měli asi nejhorší hotel, co jsem v reprezentaci zažil. Bylo to ME v Belgii a čekali jsme, že budeme mít něco pěkného, ale byly tam malé pokoje, čerstvě natřené, takže to tam smrdělo. Nevěřil jsem tomu, že je to hotel pro mistrovství Evropy. Taky to tak dopadlo, že jsme vypadli,“ žertuje nad výsledkem českého týmu Vladimír Šmicer, který tehdy vypadl v základní skupině.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme