Česká fotbalová reprezentace si před zápasem na Maltě užívá letního počasí

Čeští fotbalisté se od středy připravují na Maltě na předposlední duel kvalifikace mistrovství světa. Tým trenéra Josefa Pešiceho k němu nastoupí zítra večer a dnes v podvečer čeká národní mužstvo předzápasový trénink.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Pešice | Foto: ČTK

Samozřejmě hráči nejsou nijak přemotivovaní, protože šance na postup už je opravdu minimální, na druhou stranu už tu situaci znají od září od zápasu s Itálií, takže měli čas se s tím vyrovnat.

Tak trochu jim s tím může pomoci i situace, ve které se ocitli na Maltě – kdy jindy a kde jinde se jim přihodí, že mají v nabité sezoně možnost pobývat 5 dní na středomořském ostrově, kde je téměř ‚dovolenkové‘ počasí, 30 stupňů a slunečno. Kromě zítřejšího zápasu čekají fotbalisty tréninky a až pondělní přelet do Bulharska, takže tohle jim situaci může tak trochu usnadňovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští fotbalisté stráví na Maltě celých 5 dní

Samozřejmě je zápas důležitý i pro vyhlídky do další kvalifikace a nasazování. Outsiderovi z Malty ale jde svým způsobem o víc než Čechům, protože pro ně je každý takový soupeř velkou motivací ukázat se.

A ani s jedním z favoritů doma nezískali bod a v téhle kvalifikaci k tomu mají poslední příležitost, takže se určitě pokusí znepříjemnit Čechům život urputnou defenzivou, a také to má být stý zápas pro největší hvězdu maltského fotbalu Michaela Mifsuda. To je jeden z mála maltských reprezentantů, který se fotbalem živí v zahraničí, momentálně v Austrálii, a pokud tento s 37 brankami nejlepší střelec Malty nastoupí, tak to pro něj bude zápas číslo 100 a Malta tím hodně žije.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme