Česká 'lvíčata' zaváhala v kvalifikaci, z Lotyšska veze pouze bod za remízu 1:1

Nepříjemnou ztrátu zaznamenala v kvalifikaci na ME 2017 česká reprezentace do jedenadvaceti let, když remizovala 1:1 v Lotyšsku. Na šampionát přitom postupuje přímo pouze vítěz skupiny a tak je tato ztráta o to bolestnější.

Česká jedenadvacítka ztratila po remíze v Lotyšsku 1:1 dva body v kvalifikaci ME 2017 | Zdroj: ČTK

Lotyšsko totiž oba úvodní zápasy prohrálo. Doma nestačilo nejdříve na Maltu a pak prohrálo i s favorizovanou Belgií. První bod tak získali Lotyši až v duelu s českým týmem.

Naopak svěřenci trenéra Lavičky po snadném vítězství nad Maltou zřejmě soupeře podcenili, hráli velice lehkovážně a remízu zachraňovali až v závěru zápasu.

V prvních dvaceti minutách byli domácí lepším týmem. Českým mladíkům se nedařila kombinace a do zakončení se prakticky nedostávali. V dalších průběhu prvního poločasu se sice hra českého týmu zlepšila, přišli i šance, ale skóre se nezměnilo.

Po přestávce přišlo první varování hned ve 48. minutě. Po vhazování z levé strany skóroval do odkryté branky Sadcins, ale rozhodčí předtím viděl míč za brankovou čárou a branku neuznal.

Nicméně z další akce už se lotyšský útočník prosadil, když si naběhl mezi stopery a střelou přes celou branku na vzdálenější tyč překonal gólmana Hrubého.

Po inkasovaném gólu se domácí soustředili na precizní defenzivu a prakticky nepouštěli soupeře do gólových šancí. Češi sice měli územní převahu, ale jejich hra byla bez nápadu i proto se dlouho nedařilo vstřelit vyrovnávací branku.

Vysvobození přišlo až v 85. minutě, když Trávník sklepl centrovaný míč v pokutovém území ke Klobásovi a ten přízemní střelou překonal brankáře Kurakinse. Vítězný gól už ani jedno mužstvo nevstřelilo, i když Hrubý a po něm Schick hlavou jen těsně minuly lotyšskou branku.

Kvalifikace na ME 2017 fotbalistů do 21 let v Jelgavě:

Lotyšsko - ČR 1:1 (0:0)
Branky: 53. Šadčins - 85. Klobása. Rozhodčí: Reinshreiber - Mahagna, Ucenic (všichni Izr.). ŽK: Kirilins, Šlampe, Tidenbergs, Svarups - Schick.
Lotyšsko: Kurakins - Klimaševičs, Černomordijs, Flaksis (77. Krušatins), Šlampe - Šadčins (60. Tidenbergs), Kirilins (82. Svarups), Kazačoks, Litvinskis - Gutkovskis, Ikaunieks. Trenér: Kazakevičs.
ČR: Vorel - Matějů (80. Linhart), Lüftner, Kaša, Holzer - Černý (83. Souček), Čermák, Hrubý (61. Klobása), Trávník, Havlík - Schick. Trenér: Lavička.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít