Česká republika - San Marino 7:0

Češi splnili úkol nastřílet co nejvíce branek. Hned čtyřikrát se do listiny střelců zapsal Milan Baroš, dvě branky zaznamenal Václav Svěrkoš a jednou se prosadil i třetí útočník Tomáš Necid.

Milan Baroš

Milan Baroš | Foto: fotbal.cz

Šest změn v sestavě učinil kouč národního týmu Ivan Hašek oproti základní jedenáctce, která vyběhla do zápasu proti Slovensku. Český tým potřebuje proti San Marinu dosáhnout co nejvyšší výhry a tomu odpovídá i nasazení hned tria útočníků. O kreativitu a překvapivou rozehrávku by se měli starat Jaroslav Plašil a zejména, po takřka dvou letech, vracející se Tomáš Rosický.

Úvodních 25.minut utkání bylo jasně pod taktovkou České reprezentace. Do střeleckého zakončení se postupně dostávali Baroš, Rosický, Necid i Plašil. Ani jeden střelecký pokus však zatím změnu skóre nepřinesl.

Ve 28.minutě se Český tým konečně gólově prosadil. Milan Baroš se uvolnil před pokutovým územím a obstřelil hostujícího brankáře, 1:0.

Šance na vstřelení branky měli čeští reprezentanti i v následujících minutách, ale pokusy Svěrkoše, Baroše, Plašila i Kadlece změnu skóre nepřinesly. Až ve 42. minutě se dokázal opět prosadit Milan Baroš, kdy se po dobrém zpracování prosadil střelou na bližší tyč - 2:0.

00:00 / 00:00

Jak viděl zápas reportér Jaroslav Plašil

Český útočník je opravdu při střelecké chuti. O další dvě minuty později, totiž nařídil rozhodčí Amirchanjan po faulu na Baroše pokutový kop a rodák z Vigantic pannekovským dloubákem zkompletoval hattrick - 3:0.

Do druhého poločasu vstoupili svěřenci Ivana Haška, tak jak první dějství zakončili. Časomíra ukrojila z druhého dějství teprve minutu a už se skóre opět měnilo. Václav Svěrkoš si zpracoval na hranici pokutového území míč a s pomocí teče jednoho z obránců soupeře zvýšil na 4:0.

Milan Baroš dál pokračuje ve střeleckém představení. V 66. minutě byl nejdříve u míče, který se po trestném kopu Pudila od tyče a bez problémů ho uklidil za Simonciniho záda - 5:0.

Češi se stále tlačí do zakončení, ale další navýšení skóre nepřichází. Od 82. minuty to bude pro domácí o něco jednodušší. Po druhé žluté kartě uviděl totiž červenou kartu Bacciocchi a San Marino tak dohrává o deseti. Přesilovku využívají češi velmi rychle. V 85. minutě si na centr z levé strany naběhl do pokutového území Tomáš Necid a hlavou zvyšuje už na 6:0.

V nastaveném čase měli Haškovi svěřenci obrovskou možnost na zvýšení skóre. Václav Svěrkoš se v pokutovém území pohotově obtočil kolem Vanucciho, ten ho fauloval a češi kopali další pokutový kop. Opět se k jeho exekuci postavil faulovaný hráč, ale jeho střelu Simoncini vyrazil. Václav Svěrkoš si však o pár desítek vteřin později spravil reputaci, když jeho tečovaná střela skončila v síti San Marína a upravil tak skóre na konečných 7:0.

Česká republika - San Marino 7:0 (3:0)

Branky: 28., 44., 45.+3 z pen. a 66. Baroš, 47. a 90.+5 Svěrkoš, 86. Necid.

Rozhodčí: Amirchanjan - Hovhannisjan, Murdajan (všichni Arm.). ŽK: Pudil - Della Valle, Vitaioli, Berretti, Bacciocchi, Marani. ČK: 82. Bacciocchi. Diváci: 8120 (vyprodáno).

Sestava ČR:

Čech - Grygera(76.Štajner), Hubník, Rozehnal, Kadlec(46.Pudil) - Plašil, Hübschman, Rosický(55.Jarolím) - Baroš, Necid, Svěrkoš

Sestava San Marina:

Simoncini - Andreini, Vitaioli, Della Valle, Marani(64.Bonini) - Bacciochi - Ciacci(74.Vitaioli M.), Berretti, Bugli(90.Cervellini), Vanucci - Selva

Ohlasy po utkání:

Po takřka dvou letech se v národním dresu na hřišti objevil Tomáš Rosický. V základní sestavě odehrál 55.minut. "Je fajn samozřejmě, že jsem si zahrál, že jsem zase zpátky tady. Bylo to fajn. Chvilku to sice bude trvat než se dostanuna to TOP, to je jasné, ale tenhle zápas byl ideální k tomu abych se vrátil zpátky. Jen mě mrzí, že jsem nestihl Slováky, protože jsem je nestihl o dva dny." řekl Tomáš Rosický těsně po utkání.