České Budějovice uvidí poprvé zápas české fotbalové reprezentace

Ještě nikdy se v Českých Budějovicích nehrál reprezentační zápas na takové úrovni. Ještě nikdy se český fotbalový A-tým v kvalifikaci nepředstavil na Střeleckém ostrově. Všechno je jednou poprvé. V úterý v půl šesté tam začne duel mezi Českou republikou a Lichtenštejnskem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice

České Budějovice

Když se zástupci Českomoravského fotbalového svazu rozhodli, že utkání kvalifikace o postup na evropský šampionát s Lichtenštejnskem se bude hrát v Českých Budějovicích, fanoušci měli jasno.

Všechno zařídil Karel Poborský. Hráč několika evropských klubů a hvězda české reprezentace doby nedávno minulé je aktuálně šéf českobudějovického fotbalového klubu.

Přehrát

00:00 / 00:00

České Budějovice poprvé uvidí zápas české seniorské fotbalové reprezentace

"Jsem tomu rád, ale není to tak, že bych sem ten zápas dostal já. Ale ve výkonném výboru svazu chceme jít cestou přiblížit fotbal i tam, kde dosud nebyl. A protože českobudějovický stadion už splňuje všechny podmínky, bude tady hrát v úterý česká reprezentace," vysvětlil Poborský.

Samotným hráčům je docela jedno, kde se zápas hraje. Jen musí cítit klid a pohodu a také podporu fanoušků. I proto byl dnešní trénink otevřený.

"Budeme rádi, když lidi přijdou a podpoří nás. Třeba teď ve Španělsku se na trénink reprezentace přišel podívat plný stadion. Je hezké vidět, že lidé za týmem stojí a jsou hrdí na to, že mají takové mužstvo," říká obránce Zdeněk Pospěch.

Pospěch: Doma nesmíme ztrácet body

Jak by měl vypadat scénář úterního zápasu? Zní to celkem jednoduše: český tým dá rychle gól, přidá druhý a soupeř se položí. Jenže na trávníku to může vypadat jinak, proto se nevyplatí jakékoli podcenění.

"Dobře si uvědomujeme, že domácí zápasy jsou pro nás klíčové, a vlastně i venku proti slabším soupeřům. Tady se bude rozhodovat. Ve Španělsku jsme se připravovali na defenzivu, teď se chystáme na ofenzivu, takže to bude úplně odlišné," ví Pospěch.

Česká reprezentace na body ve Španělsku nedosáhla. Máloplatné je, že hráči slyší ze všech stran, že když budou hrát s nasazením jako proti Iniestovi a spol., musí Lichtenštejnce jasně porazit.

"Samozřejmě nás těší, že jsme tam neudělali ostudu, ale stejně nemáme nic. Hlavní je, abychom zvládli zápas proti Lichtenštejnsku, protože doma nemůžeme ztrácet body. Už se nám to jednou stalo a tu situaci jsme si ztížili sami," má jasno obránce FC Kodaň Pospěch.

Utkání Česká republika-Lichtenštejnsko bude na českobudějovickém střeleckém ostrově zahájeno v úterý v půl šesté. Podle zpráv ze Střeleckého ostrova je prvoligový stadion Dynama beznadějně vyprodaný.

Alena Benešová, Kamil Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme