České fotbalistky porazily v kvalifikaci ME Arménii

České fotbalistky se vrátily v 7. kvalifikační skupině mistrovství Evropy na druhé místo. Ve svém třetím duelu porazily v Roudnici nad Labem Arménii vysoko 5:0 a zůstávají bez porážky.

Kapitána fotbalistek Sparty Iva Mocová v souboji s Lyonem v Lize mistryň

Kapitána fotbalistek Sparty Iva Mocová v souboji s Lyonem v Lize mistryň | Zdroj: ČTK

Utkání začalo přesně podle představ českého týmu, už v 11. minutě totiž vedl 3:0, když postupně skórovaly Irena Martínková, Jana Sedláčková a Lucie Martínková.

Družstvo trenéra Vladimíra Hrušky pak nadále kontrolovalo hru a ve druhé půli přidalo ještě zásluhou Veroniky Hoferkové a Adély Pivoňkové, která proměnila penaltu, další dvě branky.

Českým fotbalistkám tak patří v tabulce druhé místo, které by jim zaručilo baráž o evropský šampionát. Stejně bodů má i Rakousko, to má ale o zápas více. Vede zatím stoprocentní Dánsko.

Kvalifikace ME fotbalistek (Roudnice nad Labem) – 7. skupina:

ČR - Arménie 5:0 (3:0)
Branky: 3. I. Martínková, 6. Sedláčková, 11. L. Martínková, 70. Hoferková, 90.+1 Pivoňková z pen. Rozhodčí: Lampadariová (Řec.).