České fotbalisty čeká zkouška odolnosti v 70 tisícovém kotli

Finále mistrovství světa si v dospělé kategorii zřejmě nikdo z českých fotbalistů nikdy nezahraje. Dnes si mohou reprezentanti ten pocit aspoň trochu vyzkoušet, protože vystoupení na Kirin Cupu zakončí proti domácím Japoncům ve čtvrti Šin-Jokohama, tedy Nová Jokohama. Právě tam stojí stadion pro 72 tisíc diváků, na kterém před devíti lety Brazilci porazili 2:0 Německo a získali titul světových šampiónů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový stadion v Jokohamě, dějiště finále MS 2002 - zevnitř

Fotbalový stadion v Jokohamě, dějiště finále MS 2002 - zevnitř | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Při jediném tréninku v gigantické aréně si fotbalisté mohli jenom představovat, jakému hukotu budou o den později čelit. Vstupenky už z předprodeje zmizely, takže většina českých reprezentantů si zahraje před nejvyšší návštěvou v životě.

„Právě jsme se o tom bavili se Sivokem, že právě na Besiktasi jsme hráli před největší návštěvou. Já se těším na každý zápas ať je to na jakémkoli hřišti, ale tady je to ještě specifické krásným stadionem. Bude plný, bude krásná atmosféra, takže si myslím, že to bude jeden z nejlepších zápasů mé kariéry,“ vyhlíží duel s Japonskem Milan Petržela.

Přehrát

00:00 / 00:00

České fotbalisty čeká zkouška odolnosti v 70 tisícovém kotli

Ten má stejně jako dvojice Kolář, Rezek nejsilnější zážitek z loňského utkání v třicetitisícovém kotli Besiktase Istanbul. Japonců dorazí více než dvakrát tolik a podle dalšího fotbalisty Plzně Pavla Horvátha, který má s japonským publikem zkušenosti, se dá počítat s hlasitou a bezvýhradnou podporou domácímu týmu.

„Většina těch lidí, kteří budou na stadionu, fotbalu ne nerozumí, ale nejsou na tom odborně až tak dobře, ale jsou to fanoušci v pravém slova smyslu, že fandí za každých okolností svému mužstvu,“ říká Pavel Horváth.

Výjimečně v Jokohamě

Ten se do Japonska vrátil na týdenní dovolenou a v jokohamském hledišti by neměl chybět. Podobně jako jeho někdejší tlumočník, teď ve službách národního týmu, Yu Ono.

„Oni nemají jeden jediný národní stadion. Oni hrají pár zápasů za rok v Jokohamě, protože to má největší kapacitu. Jinak hrají buď v Tokiu nebo v Saitamě, což je na severu od Tokia. Většinou hrají v Saitamě, protože je to čistě fotbalový stadion. V Jokohamě to má atletickou dráhu,“ vysvětluje Yu, že zápasy japonského mužstva v tří a půlmilionové Jokohamě nejsou samozřejmostí.

O to vášnivěji požene publikum své Modré samuraje, jak se tu národnímu týmu přezdívá, za vítězstvím v Kirin Cupu.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme