České fotbalisty pořád bereme jako největší konkurenty, zní ze Španělska

Čeští fotbalisté mají za povinnost vyhrát zítra v Lichtenštejnsku, pokud chtějí udržet při životě své šance na postup ze skupiny „I" kvalifikace mistrovství Evropy. Češi si pomohli páteční výhrou nad Skotskem, ale po úvodní porážce s Litvou se hned od začátku kvalifikace musejí ohlížet i na ostatní výsledky. Hodně je bude zajímat zítřejší utkání Skotů se Španěly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělští fanoušci při tréninku svého týmu | Foto: Jaroslav Plašil

O prvenství Španělska málokdo pochybuje, a tak se ve skupině „I" hraje vlastně jen o druhé místo. Jakákoli ztráta Skotů s mistry Evropy a světa zajistí českému týmu při vítězství v Lichtenštejnsku přezimování na druhé pozici. Čeští fotbalisté i jejich fanoušci tedy budou vesměs držet palce Španělům a o zápas konkurence se zajímat, což je činnost, kterou ve Španělsku teď příliš nepěstují.

"Byly časy, kdy úspěch našich fotbalistů na ostatních výsledcích závisel a my jsme se pokaždé modlili, aby byly příznivé. Ale teď když jsme mistři Evropy a světa, tak se na nikoho nemusíme ohlížet. Většinu Španělů proto další výsledky ve skupině moc nezajímají, zvlášť když Češi prohráli s Litvou. To nám jen potvrdilo, že vaše zlatá éra je s odchody Nedvěda, Poborského, Kollera nebo Šmicra pryč a že váš tým teď hledá svou tvář," říká španělský novinář ze sportovního deníku As José Catalan.

V Praze remízu, doma prý Španělé Čechy porazí

Přesto ale španělský žurnalista dodává, že kdyby měli Španělé vybrat soupeře, který je ve skupině „I" může nejspíše ohrozit, jmenovali by právě Čechy a nikoli své úterní soupeře ze Skotska, nebo dokonce Litevce.

"Zápasy proti Čechům pro nás budou nejdůležitější. Podle mě budou právě Češi druzí za Španělskem. A pokud nás v Praze porazíte, mohlo by to být i jinak. Ale podle mě uhrajeme v Praze remízu a doma vás porazíme," odhaduje Catalan vývoj ve skupině „I", které reprezentace jeho země vládne, což ovšem může změnit zápas hraný v úterý večer v glasgowském Hampden Parku.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme