České fotbalové kluby navzdory hrozbám zamíří na soustřední do Turecka. Důvodem jsou i finance

V létě jezdí do tureckých hotelů na pobřeží Středozemního moře turisté, v zimě tam jezdí na soustředění fotbalisté. V těchto dnech začíná příprava českých mužstev na jarní část ligy a hned pětice týmů zamíří na soustředění do Turecka. Vzhledem k výjimečnému stavu v zemi i k událostem posledních dní přitom české ministerstvo zahraničí doporučuje ve všech oblastech Turecka maximální opatrnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dukla Praha stadion | Foto: Filip Jandourek

„Tato situace se vyvíjela a pořád se vyvíjí. Nelze říct, že bych to nesledoval,“ výkonný ředitel pražské Dukly Michal Šrámek plánoval soustředění na podzim a nakonec usoudil, že se klub vydá do oblasti kolem letoviska Antalye podobně jako Bohemians, Zlín, Brno nebo Slovácko.

„Stoprocentně rozhodnuti nejsme. Budeme čekat do poslední chvíle, jak se to tam bude vyvíjet. Není to úplně sranda… I když ta Antalye je trošku něco jiného než Istanbul,“ říká nový šéf Slovácka Petr Pojezný.

Přehrát

00:00 / 00:00

České fotbalové kluby často tráví zimní soustředění v Turecku. Letos tomu navzdory nebezpečí nebude jinak

Svým způsobem jsou ale tyto kluby v pasti. Potřebují trénovat, a to nejlépe v teple, kde je dostatečné zázemí, potřebují, aby do té lokace letěly i ostatní evropské kluby, aby měly s kým hrát kvalitní přípravné zápasy. A v neposlední řadě není náhodou, že do Turecka letí česká mužstva s nižším rozpočtem.

„Vyjma Turecka se jezdí na Kypr, do Španělska, Portugalska a řekl bych, že jsou tyto lokality v trošku jiné cenové relaci. Na rovinu říká, že jsem vybíral mezi Kyprem a Tureckem. Vedle toho, že chceme, aby to mělo svojí kvalitu, tak musíme hledět i na ekonomkou stránku soustředění,“ vysvětluje Michal Šrámek, že pokud se politická situace v Turecku nezhorší, tak tam minimálně Dukla poletí.

„Na soustředění se necestuje. Jsme na jednom místě, maximálně někam vyrazíme na zápas. Ale že bychom vyhledávali místa, kde se sdružuje více lidí, tak to nehrozí. Neumím říct, že bychom změnu zvažovali,“ naznačuje ředitel pražského klubu, že oblast Antalye má všechno, co jeho tým k přípravě potřebuje.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme