České fotbalové kluby pomáhají hendikepovaným sportovcům

Někoho možná překvapí, jak dobře si vede český fotbal v oblasti sociální odpovědnosti. Také díky jeho podpoře se může rozvíjet sport hendikepovaných, konkrétně Sportovní klub vozíčkářů. Právě téhle organizaci věnují fotbalové kluby peníze vybrané v první fázi projektu Zelený život, který se rozeběhl tento duben. Je to nečekaná, ale vítaná podpora.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropské hry handicapované mládeže 2010 - atletika | Foto: Tino Kratochvil

Před sportovní halou nedaleko ruzyňské věznice v Praze je živo, i když se blíží půlnoc. Právě zde skončil trénink florbalového týmu vozíčkářů, kteří po příjemné kratochvíli míří domů. Jedním z nich je Bohuslav Hůlka, předseda Sportovního klubu vozíčkářů.

„Máme projekt, který se jmenuje Spojenci sportovců na vozíku. Snažíme se přesvědčit nejen vrcholové sportovce, ale především sportovní veřejnost, aby zvážila to, jestli nás nechce podpořit svým sportem. Ten člověk tím možná získá lepší motivaci k tomu, aby sportoval. A my zase získáme nějakou finanční podporu,“ vysvětluje Bohuslav Hůlka.

„Myslíme si, že tohle spojení sportu nehendikepovaných a hendikepovaných může velice dobře fungovat. Je fakt, že nás to moc potěšilo a i trochu překvapilo,“ říká předseda Sportovního klubu vozíčkářů za sebe i své kolegy a kamarády z Klubu, který provozuje šest sportů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Sportovního klubu vozíčkářů Bohuslav Hůlka je mile překvapen podporou handicapovaných sportovců v rámci projektu Zelený život

Slíbených 104 tisíc korun se na jeho provoz rozhodně bude hodit.

„U většiny sportů, kterým se věnujeme, je potřeba převážet jak sportovní pomůcky, tak nějaký počet vozíčkářů na naše akce. A to je vždycky lepší v nějakém větším automobilu než je vozit jednotlivě v několika autech. Takže doufejme, že se nám podaří ty peníze získat a vybrat,“ naznačuje Hůlka, k čemu příspěvek z projektu Ligové fotbalové asociace poslouží.

České fotbalové kluby pomáhají handicapovaným sportovcům

Číst článek

Nově spuštěným projektem Zelený život se český fotbal hlásí ke společenské odpovědnosti, což je model zejména na západ od českých hranic běžný. Ale podle Bohuslava Hůlky není podobná pomoc potřebným ze strany českých fotbalových klubů novinkou. Zelený život jen spojil a zviditelnil dosud samostatné a méně propagované aktivity českých oddílů.

„V souvislosti s tím, jak se projekt Zelený život nastartoval, jsem byl mile překvapený, jak velké množství ligových týmů se takovýmto aktivitám věnuje. Podpořit sportem sport hendikepovaných, to je pro nás určitě příznivé,“ chválí Bohuslav Hůlka společenskou odpovědnost fotbalových klubů.

Jan Kaliba, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme