Česko chce v roce 2015 pořádat fotbalové ME do 21 let

Český fotbal se opět uchází o pořadatelství mistrovství Evropy do jednadvaceti let. Po neúspěšné snaze organizovat turnaj v roce 2013, kdy nakonec bude pořadatelem Izrael, se výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl zkusit štěstí znovu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový předseda FAČR Miroslav Pelta

Nový předseda FAČR Miroslav Pelta | Zdroj: ČTK

Minulou volbu pořadatelské země prohrálo Česko s Izraelem, podle zákulisních informací pouze o minimum hlasů. Proto se začalo na půdě Fotbalové asociace uvažovat o možnosti zkusit kandidaturu znovu. A tato vize teď dostala reálnější obrysy.

„Kandidatury mají podobný průběh. Samozřejmě asi cítíme nějakou slabinu z minulosti a určitě na ní zapracujeme. Jinak jdeme podobnou cestou. Výkonný výbor mě pověřil, abych ji projednal s Petrem Fouskem, který se podílel na minulé kandidatuře, aby s námi v této věci spolupracoval,“ prohlásil předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta.

Při minulé kandidatuře se počítalo s pražskými stadiony Letná a Eden, hrát se mělo také v Olomouci a Uherském Hradišti. FAČR chce při nové volbě sázet i na úspěchy českých mládežnických reprezentací na nedávných evropských šampionátech.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme