Českomoravský fotbalový svaz chystá změnu názvu a stěhování do Lipenců

Českomoravský fotbalový svaz možná změní svůj název, logo i sídlo. Výkonný výbor na svém zasedání schválil, aby byl návrh na výstavbu nového centra v neděli představen valné hromadě svazu. Ze Strahova by se svaz přestěhoval do Lipenců na jihu Prahy. Co se týče změny názvu, svaz by se přejmenoval na Fotbalovou asociaci České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jindřich Rajchl | Foto: Šárka Ševčíková

"Prodejem domu v Kozí ulici ztratil fotbalový svaz jakýkoli vlastní nemovitý majetek a na Strahově je v nájmu. Vzhledem k tomu, že FIFA i UEFA zásadním způsobem přispívají na stavby sídel jednotlivých členských asociací, tak i ČMFS uvažuje o výstavbě vlastního sídla včetně tréninkového areálu," vysvětlil důvod změny adresy místopředseda svazu Jindřich Rajchl. Termín dokončení výstavby se odhaduje na rok 2014.

Mnohem dříve by mělo dojít ke změně názvu a loga. Místo Českomoravského fotbalového svazu by nový název zněl Fotbalová asociace České republiky. Z loga zmizí státní symbol, aby se logo dalo zaregistrovat jako obchodní značka a použít k dalším aktivitám.

Návrh nových stanov obsahuje také zřízení funkce ombudsmana nebo zavedení poplatků, které by měli všichni hráči a další členové platit přímo do svazové pokladny. Pro rok 2012 se počítá s padesáti korunami na osobu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Místopředseda ČMFS Jindřich Rajchl k novému svazovému sídlu

Valná hromada bude návhry schvalovat v neděli na pražském Smíchově. Do výkonného výboru ČMFS budou na valné hromadě kandidovat za kluby první a druhé ligy František Hrdlička z Teplic, Miroslav Platil ze Slavie, Josef Lébr z Olomouce, Tomáš Petera z Baníku Ostrava, Tomáš Paclík z Plzně nebo Edvard Huczala z Třince. Na post místopředsedy výkonného výboru za kluby kandiduje Dušan Svoboda ze Sparty.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme