Český fotbal čeká období plné nejistoty

Český fotbal stojí na prahu další korupční kauzy, kterou bude řešit i protikorupční policie. Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta jí v úterý předal informace majitele Sparty Daniela Křetínského. Právě ty mají dokázat nekalé dění v profesionálním fotbale.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta předal informace od šéfa Sparty Křetínského o řízení profesionálního fotbalu protikorupční policii | Zdroj: ČTK

"Neumím říct, kdy budou nějaké konkrétní výsledky, ale v každém případě si myslím, že vyšetřování nebude trvat v řádech dnů," dává Miroslav Pelta jasně najevo, že kauzu, která nabrala po úterní návštěvě Daniela Křetínského na Strahově raketové tempo, rozhodně nečeká rychlý konec.

Fotbalové fanoušky přitom zajímají hlavně dvě otázky: Kdo je vinný a jak to ovlivní samotnou soutěž? Na odpovědi si ale počkají zřejmě ještě dlouho.

"V žádném případě to nenaruší průběh soutěže. Určitě ne do doby, než by se podezření potvrdila," dává Miroslav Pelta v jedné větě vlastně hned dvě odpovědi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta zatím netuší, kdy nová aféra skončí

První a druhá liga momentálně narušeny nebudou. Pokud se ale korupční chování potvrdí, můžeme opět čekat to, co už tady bylo - odpočty bodů, změny v tabulkovém pořadí a třeba i vyloučení ze soutěže. Zkuste ale nalákat fanoušky na stadiony s heslem, že fotbal v této sezoně nelze brát vážně.

"Má to standardně nějaký procesní vývoj. Nemím říct, jestli to skončí za měsíc, za půl roku nebo za rok," popisuje Pelta temnou budoucnost plnou nejistoty, kterou má před sebou český fotbal.

V hlavní roli podzimní, a zdá se i jarní části soutěže, totiž nebudou samotní hráči, ale ti v pozadí. Ti, jejichž jména ještě neznáme, ti, kteří ale více než kdo jiní dlouhodobě laškují s důvěrou fanoušků i pověstí českého fotbalu ve světě.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme