Český fotbal už možná nebude řešit, jestli je zkorumpovaný, nebo není

Neshoda mezi předsedy Fotbalové asociace a její disciplinární komise nabírá grády. Šéf disciplinárky Jiří Golda se nechal slyšet, že chce po Danielu Křetínském ze Sparty, který svým tvrzením rozpoutal korupční aféru, důkazy do 7. února, jinak bude trestat jeho. První muž českého fotbalu Miroslav Pelta na to okamžitě zareagoval a dnes chce dát Goldovi najevo, že by si neměl tolik vyskakovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda disciplinární komise FAČR Jiří Golda | Zdroj: ČTK

I tak se dá interpretovat mimořádná schůze výkonného výboru Fotbalové asociace dnes v deset hodin dopoledne na Strahově. Pelta na ní velmi pravděpodobně navrhne, aby se zavedlo pravidlo, podle kterého disciplinární komise nebude moci podobné korupční případy řešit, dokud je neuzavře policie.

Důvody k tomu má hned dva. Jednak se mu nelíbí, že se o fotbale kvůli táhnoucí se kauze opakovaně mluví negativně, místo aby věc v tichosti řešila jen policie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Pelta a Jiří Golda se nemohou shodnout, jak vyřešit údajnou korupční kauzu

„Chodím po jednotlivých sponzorech a říkám, že je to tak a tak, ale všude mám problémy. Někde mi řeknou, že už byli skoro rozhodnutí, že do fotbalu půjdou, ale že v téhle situaci to není pravá chvíle.“

A také má na řešení té aktuální korupční kauzy odlišný názor než předseda nezávislého orgánu, kterým by disciplinární komise měla být. A Jiří Golda to pociťuje.

„V nahlížení na tu kauzu a v dalším postupu se s panem předsedou ne úplně shodneme. Můj názor je takový, že pokud je někde problém – a fotbal ho podle mě má – měl by se k tomu člověk postavit čelem a razantně a rychle ho vyřešit. Zametání věcí pod koberec nic nevyřeší.“

A právě tím nápad Miroslava Pelty tak trochu zavání. Jestli na Strahově nové pravidlo o nevměšování se disciplinárky do korupčních případů schválili a jestli se to dotkne i řešení poslední aféry, o tom vás Radiožurnál bude informovat – pokud se jednání neprotáhne – ještě před polednem.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme