Český fotbal za Evropou zaostává. Koeficient může ‘zachránit‘ Sparta

Všechny tři kluby české vypadly ze 3. předkola Evropské ligy a jejich šance zahrát si na evropské úrovni tak nadobro zmizely. Odborníci se vesměs shodují, že českému fotbalu takříkajíc ujíždí vlak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Apoelu Nikósie se radují po druhé brance v síti Jablonce | Zdroj: ČTK

Podle odborníka ČMFS Jaroslava Koláře jde doslova o průšvih. „Je to velký problém a průšvih. Doposud se totiž žádnému českému celku nestalo, že by v této fázi soutěže vypadl s kyperským nebo běloruským celkem. Ztratili jsme 3 ze 4 klubů, což je nejvíce ze zemí v první dvacítce koeficientu,“ uvedl Kolář pro Radiožurnál.

Všechny tři kluby včera v odvetách prohrály a ve 3. předkole získaly dohromady jediný bod za remízu Plzně s Bešiktašem Istanbul v prvním utkání. Podle Koláře je největším problémem klesající koeficient ČR v rámci FIFA.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pohárové fiasko českých fotbalových klubů. Téma pro odborníka ČMFS Jaroslava Koláře.

„Pokud Sparta koeficient takzvaně nevytáhne a neuhraje dobré výsledky, může se nepovedená pohárová sezóna promítnout do následujících pěti dalších. Už za letošek jsme díky zisku pouhého 1,5 koeficientního bodu klesli na žebříčku na 19 místo. A bohužel prognóza směrem do budoucna není lepší. Navíc už minulá sezóna byla co se týče výsledků v pohárové Evropě hodně slabá,“ zmínil odborník ČMFS a dodal:

„Když vezmeme v potaz poslední 4 pohárové roky, tak jsme až 24. místě, a to právě za Kyprem, Běloruskem a dokonce i Slovenskem.“

Lukáš Vincourek, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme