Českým fotbalistům se vzdálila účast na ME "21", na úvod baráže podlehli Rusku 0:2

Čeští fotbalisté do 21 let prohráli v Jablonci v prvním utkání baráže o mistrovství Evropy 2013 s Ruskem 0:2. Oba góly soupeře dal Smolov. Před úterní odvetou v Jekatěrinburgu se tak výrazně snížily šance Lvíčat na postup na šampionát v Izraeli.

Český útočník Václav Kadlec právě neproměnil v baráži s Ruskem penaltu

Český útočník Václav Kadlec právě neproměnil v baráži s Ruskem penaltu | Zdroj: ČTK

České mužstvo se probudilo až v 64. minutě, kdy ale po faulu na Tecla neproměnil pokutový kop Kadlec, kterému vykopl jeho špatně mířený pokus doprostřed gólman Zabolotnij.

V té době už ale vedli Rusové na severu Čech 1:0 zásluhou branky Smolova z prvního poločasu. A útočník Machačkaly se trefil i po přestávce. V 74. minutě totiž provedl pokutový kop mnohem lépe než Kadlec.

Češi gól nedali ani přes velké šance střídajících Vaňka a Wágnera, navíc po ruských výpadech mohou být před úterní odvetou v Jekatěrinburgu rádi za porážku 0:2.

00:00 / 00:00

Po úvodní baražové prohře s Ruskem mluvil s fotbalistou české '21' Ondřejem Vaňkem reportér Jan Kaliba

Česko - Rusko 0:2 (0:1)

Branky: 33. a 74. z pen. Smolov. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: Hejda, Nitrianský - Logašov, Burlak. Diváci: 2116

Česko: Koubek - Nitrianský, Hejda, Čmovš, Lecjaks - Daníček - Kopic (62. Wágner), Pospíšil (87. Vůch), Hanousek (4. Vaněk), Tecl - Kadlec. Trenér: Dovalil.

Rusko: Zabolotnij - Callagov, Burlak, Běljajev, Logašov - Petrov, Kirillov (69. Bibilov) - Jakovlev (81. Kanunnikov), Šatov, Čeryšev - Smolov. Trenér: Pisarev.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít