Českým fotbalovým trenérem desetiletí je Karel Brückner

Anketu o Trenéra desetiletí ovládl s přehledem největší favorit Karel Brückner. Bývalého kouče národního týmu dalo v hlasování Unie českých fotbalových trenérů na první místo 58 z 69 jejích členů. Druhý skončil Vítězslav Lavička a třetí František Komňacký.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Brückner odpovídá na dotazy novinářů po vítězství v anketě Trenér desetiletí

Karel Brückner odpovídá na dotazy novinářů po vítězství v anketě Trenér desetiletí | Zdroj: ČTK

Sedmdesátiletý Karel Brückner symbolicky převzal ocenění v Olomouci, tedy ve městě, kde se narodil a v centru regionu, kde dodnes žije. Poctu pro trenéra posledního desetiletí si naprosto zaslouží. Český národní tým dostal do světové špičky, třikrát za sebou prošel kvalifikací na velký turnaj, a hned na tom prvním, na mistrovství Evropy v roce 2004 dosáhl na semifinále.

Pořadí ankety fotbalový Trenér desetiletí:

1. Karel Brückner (v hodnocených období 2001-2010 trénoval ČR 21 a ČR A) 300 bodů, 2. Vítězslav Lavička (Sparta, Žižkov, Liberec, ČR 21, Sydney) 86, 3. František Komňacký (Zlín, Žilina, Púchov, Ostrava, MFK Ružomberok, SKA Rostov, Jablonec) 85.
Další pořadí: 4. Karel Jarolím 62, 5. Jaroslav Hřebík 23, 6. Miroslav Soukup 21, 7. Ivan Hašek 20, 8. Jozef Chovanec 14, 9. Jakub Dovalil 13, 10. Karel Večeřa 8.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme