Čeští fotbalisté budou vzdorovat bouřlivému polskému prostředí

Siréna, sbíječka nebo třeba motorová pila. Ani jeden z těchto hlučných nástrojů zřejmě nenadělá takový rámus, jako dnes polští fanoušci na stadionu ve Vratislavi. Ti jsou hlasitostí a také intenzitou svého povzbuzování vyhlášení, tím spíš, když teď poženou svůj tým za postupem do čtvrtfinále Eura. A nutno dodat, že na úkor českých fotbalistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Polska chtějí českým fotbalistům připravit ve Vratislavi peklo | Zdroj: ČTK

Možná si toho budou chtít během zápasu povědět dost, jenže jen málo z toho zřejmě doopravdy uslyší. A třeba stavění zdi proti trestnému kopu nebo jiná slovní domluva při bránění může být obtížnější, než přesná přihrávka na padesát metrů.

„Je to těžké, když někdo stojí dva tři metry od vás, vy na něj řvete a on vás neslyší. Komunikace a organizace hry bude složitá, spíš jenom očima nebo když ten druhý stojí přímo u vás, říct si pokyny,“ připravuje se na bouřlivou atmosféru stoper české reprezentace Tomáš Sivok, který má spolu s Milanem Barošem alespoň to štěstí, že má v tomto směru dobrou školu díky dlouholetému působení v turecké lize.

Dokonce se zdá, že by mohlo být díky těžkému bosporskému cvičišti na bojišti ve Vratislavi přeci jen lépe, protože rámus polských fanoušků na velké mezinárodní akci je zřejmě o poznání kultivovanější než ten na pomezí Asie a Evropy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komunikace na hřišti bude v utkání Polsko - Česko ztížená, svěřenci Michala Bílka ale i tak věří v úspěch

„Turci jsou fanatičtější, ale na Euru je to v přátelské kulise, kdy nelétají žádné dělbuchy nebo světlice tak, že by muselo být utkání přerušeno, nebo že by dokonce vběhli fanoušci na hřiště. Spíš budou asi diváci tlačit na rozhodčího, a to už je pak na něm, jestli tomu podlehne. Tlak bude i na hráče, kteří tím můžou být trochu svázaní,“ říká Tomáš Sivok před rozhodujícím zápasem o postup do čtvrtfinále EURA.

Zatímco české fotbalisty může posunout do další fáze turnaje v případě příznivého výsledku ze souběžně hraného varšavského zápasu i remíza, Poláci potřebují pro účast mezi nejlepší osmičkou nutně zvítězit.

„V utkání jsou favoritem a budou to chtít potvrdit, ale my budeme sázet na to, na co sázíme celou dobu – na skvělou partu. A už jenom kvůli ní, lidem okolo a fanouškům, kteří nám postup na Euro přáli, chceme jít dál. Věřím, že těch, kteří nám palce drželi a držet budou, je dost.“

Utkání Česko-Polsko začne ve 20:45, stejně jako přímý přenos na Radiožurnálu, kde vás budeme průběžně informovat také o zmíněném duelu skupiny A mezi Ruskem a Řeckem. Přenos najdete i na stránkách sport.radiozurnal.cz.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme