Čeští fotbalisté chtějí zlomit prokletí stadionu v Edenu, kde nevyhráli skoro pět let

Čeští fotbalisté si dnes v podvečer zatrénují ve vršovickém Edenu a zítra tam budou usilovat o další výhru v evropské kvalifikaci. Svěřenci Pavla Vrby jsou zatím nejlepší ze všech týmů ve skupině, teď to chtějí potvrdit i na stadionu pražské Slavie, kde národní tým nevyhrál už skoro 5 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Pavel Vrba dohlíží na přípravu týmu před kvalifikačním zápasem s Lotyšskem | Zdroj: ČTK

V minulé kvalifikaci tam výběr trenéra Michala Bílka pohřbil své šance na postup porážkou s Arménií, nový reprezentační kouč Pavel Vrba se tam uvedl remízou s Norskem v přátelském utkání.

„V Edenu jsem moc hezkých chvil neprožil. Jak s Plzní, tak s národním mužstvem. Z tohoto pohledu doufám, že Eden pro nás bude skutečně eden, a ne peklo,“ naráží kouč Pavel Vrba na svou reprezentační premiéru s Norskem a také na některé nepovedené zápasy, které v Edenu zažil ještě jako ligový trenér plzeňské Viktorie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká reprezentace se v kvalifikaci utkání s Lotyšskem v Edenu, kde už nevyhrála skoro pět let

Ale na některé slavné duely s výborným výsledkem zapomněl. „V pohárech jsme v Edenu postoupili přes Kodaň,“ připomíná David Limberský dobu, kdy museli hrát fotbalisté Plzně své pohárové zápasy v azylu kvůli nevyhovujícím podmínkám ve Štruncových sadech.

V Edenu tehdy slavili historický postup klubu do Ligy mistrů a také třeba cennou remízu 2:2 s AC Milán v závěrečném utkání základní supiny v té samé sezoně.

„Trenér si ani nevzpomněl, že jsme tam remizovali s AC Milán, ale já si to pamatuju. U mě převažují pozitivní vzpomínky,“ dodává Limberský.

Sportovci obecně mívají stadiony, na které se kvůli příjemným vzpomínkám těší víc, a naopak. Fotbalisté dlouhá léta jezdívali rádi do Teplic, kde své domácí kvalifikační zápasy pravidelně vyhrávali, teď podobně silné zázemí zřejmě našli i v Plzni.

Největší hrozbou Lotyšska je jablonecký útočník Valerijs Šabala

Číst článek

Zhruba od 80. let také platí, že na ty největší duely zvou své soupeře na pražskou Letnou. Přes všechny tyto zkušenosti by ale neměli mít v hlavě, že jim to někde půjde lépe a jinde zase hůř.

„Nerozhoduje, kde hrajeme, ale rozhodovat bude výkon. Doufám, že to zvládneme,“ říká reprezentační trenér Pavel Vrba před utkáním v Edenu, kde se národnímu týmu povedlo vyhrát soutěžní zápas naposledy v říjnu roku 2010, 1:0 nad Skotskem.

 

Petr Čech a Vladimír Darida zvou všechny fanoušky na utkání s Lotyšskem!

Posted by Česká fotbalová reprezentace on 25. březen 2015

Mimochodem v úplně prvním mezinárodním duelu v novém Edenu reprezentační tým také vyhrál, ale tehdy si fanoušci pamatovali spíše ostudnou záměnu pořadatelů.

Na hřišti sice tenkrát na jaře 2008 bojovali fotbalisté Litvy, ale programy a státní hymna omylem přivítaly výběr Lotyšska. Toho skutečného se fanoušci dočkají v sobotu odpoledne, utkání začíná v 18 hodin.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme